Переключиться на мобильную версию

Я вдячний небайдужим громадянам: Могильов повідомив подробиці суботньої спецоперації в Одесі

Під час перебування в Одесі міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов відповів на питання про хід спецоперації із затримання небезпечних злочинців, які раніше вбили двох правоохоронців.
Могильов: Я вдячний небайдужим громадянам, які надавали нам інформацію
Могильов: Я вдячний небайдужим громадянам, які надавали нам інформацію
Фото Кореспондент

"Вчора ми в Одесі активно провели оперативно-розшукові заходи зі встановлення місцеперебування злочинців. Вони зробили кілька телефонних дзвінків, завдяки цьому ми встановили місце їхнього перебування – це приватний готель в Одесі", – сказав міністр.

Як повідомили Корреспондент.net у МВС, враховуючи сезон, там нікого не було і злочинці жили в окремому приміщенні. "Один зі злочинців з готелю поїхав. Ми вже встановили його особу, зараз займаємося його пошуками. Двоє інших перебували в готелі", – пояснив Могильов.

За його словами, при затриманні вони чинили жорсткий збройний опір, і тому були ліквідовані.

"Це саме ті особи, які напали на працівників міліції. Один з них кидав гранату. Другий теж громадянин Росії, який стріляв з автомата. Обидва знешкоджені, вони упізнані, – заявив Анатолій Могильов", – сказав чиновник.

Коментуючи інформацію, яка раніше з’явилася в ЗМІ, про чотирьох загиблих, голова МВС запевнив, що на місці затримання виявлені лише тіла двох загиблих, "тих, кого ми шукали".

"Заручників теж не було, – підкреслив міністр, додавши, що перед операцією обговорювалося питання – яким чином затримувати вбивць. – Коли вони почали чинити жорстокий опір, довелося відселяти людей з сусідніх будинків, адже ми не могли допустити, щоб постраждали люди. Саме тому такі підготовчі етапи потребували часу".

За підсумками того, що сталося, Могильов нагадав, що в п’ятницю загинули двоє правоохоронців, тому МВС проведе розслідування, внесе зміни до наказів та інструкцій, щоб надалі такого не повторилося.

"Висновки робитимуться з приводу недопрацювань, які у нас є. Однак, я вважаю, що міліція завдання виконала – злочинців нейтралізовано. Міліціонери собою захистили жителів не лише Одеси, але й України, адже злочинна група постійно пересувалася не лише територією нашої держави, а й Російської Федерації", – заявив міністр.

За його словами, міліціонери "своїм тілом захистили український народ і ми будемо прагнути до нормального забезпечення міліції, адже за останні роки, на жаль, той ресурс, який був ще за часів Радянського Союзу, вичерпався, і зараз треба вирішувати питання щодо переозброєння міліції, забезпечення необхідним майном для недопущення втрат з числа особового складу".

Разом з тим, чиновник констатував, що операція тривала так довго, тому що кошти, які були необхідні для проведення операції, міністерство збирало з інших областей.

Могильов також заявив, що відсутність поспіху потрібна була для проведення операції: "Ми провели її так, щоб ніхто з наших співробітників не постраждав. Хоча у злочинців був досить потужний арсенал зброї".

"В результаті обшуків, які проводилися за місцем їхнього проживання в різних містах країни, вилучені автомати, гранати та пістолети. Це була досить сильна і озброєна група", – заявив міністр.

Також він підкреслив той факт, що під час евакуації людей з сусідніх будинків громадяни перед тим, як виконати вимоги працівника міліції, спочатку хочуть обговорити їх, а вже потім виконують.

"В усьому світі існує така практика, що при виконанні команди поліцейського "лягай на землю" – на землю падають всі. У нас впадуть? Ні. Ми повинні розуміти, що міліція захищає наших громадян і будь-яку законну вимогу слід спочатку виконувати, а вже потім обговорювати", – сказав голова МВС.

За словами Могильова, особу третього підозрюваного встановлено, зараз вживають першочергових заходів для його затримання.

"Я вдячний жителям Одеси за десятки дзвінків щодо можливої інформації про злочинців. Я вдячний громадянам, які розуміли, наскільки злочинці були небезпечні, і яку вони становили загрозу для населення", – резюмував Анатолій Могильов.

***

Як повідомлялося, в Одеській області в ніч на 30 вересня у перестрілці зі злочинцями загинули два українських правоохоронці, ще четверо поранені.

Перестрілка відбулася в рамках невдалої спецоперації з затримання громадянина Росії Дикаєва Аслана Імрановича 1982 року народження, якого розшукували за вбивство. А.Дикаєв нелегально проживав в Одесі і здійснював вбивства на замовлення. Міліціонери з’ясували це під час розслідування подвійного вбивства, скоєного 29 червня цього року в селі Баранинці Закарпатської області (там застрелили двох людей).

У суботу, 1 жовтня, в ході спеціальної операції за участю бійців спецпідрозділів Сокіл, Беркут та Внутрішніх військ МВС в одному з приватних готелів біля 9-ї станції Фонтану в Одесі двоє злочинців були ліквідовані.

Серед загиблих і Аслан Дикаєв. Ніхто з правоохоронців під час операції не постраждав.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь