Переключиться на мобильную версию

Експерти: Конфлікт між Україною і Росією може привести до катастрофи, яку можна порівняти з розпадом СРСР

Подальше наростання конфлікту може закінчитися і для Росії, і для України геополітичною катастрофою, яку за масштабами і наслідками можна порівняти з розпадом СРСР.
Конфлікт між Україною і Росією може привести до катастрофи, - вважає експерт
Конфлікт між Україною і Росією може привести до катастрофи, - вважає експерт
АР

Про це йдеться  в аналітичній доповіді Міжнародного громадського фонду (МГФ) Експериментальний творчий центр, який представив керівник фонду Сергій Кургінян.

"Нинішній розвиток відносин між Росією і Україною вже називають "конфронтаційним пікіруванням". Взаємні звинувачення в недружності економічної, інформаційної, дипломатичної політики сусіда наростають. Градус конфліктності між країнами наближає ситуацію до "точки неповернення", до остаточного розриву - економічного і політичного", - сказано в доповіді.

За оцінкою фонду, переговори Президента України Віктора Януковича з керівництвом Російської Федерації, які пройшли у Москві, 24 вересня, "хоча і привели до обнадійливих заяв сторін про перспективи вирішення газової суперечки, вирішального позитивного перелому у відносинах і досі не принесли".

"У мене є відчуття неблагополуччя ситуації. Є невловиме стратегічне благополуччя, яке може змусити заплатити за себе велику ціну, і статися це може найближчими роками", - заявив Кургінян.

"Поодинці бути успішними, та й просто політично і економічно вижити у нинішньому глобальному світі, - вкрай проблематично. Інших (поза СНД) пропозицій щодо об’єднання ані  Росія, ані Україна не мають," - сказано у доповіді МГФ.

Директор Інституту археології НАН України, академік Петро Толочко також вважає, що і Україна, і Росія переживають непрості часи. За його словами, економічні розрахунки наслідків приєднання України до зони вільної торгівлі з ЄС показують, що "не все так благополучно".

"Я не думаю, що Європа має зайві гроші, якими вона ощасливить Україну, і роль України буде не такою, на яку ми чекаємо", - підкреслив академік.

Як повідомлялося, раніше в ефірі новинної програми російського Першого каналу була різко розкритикована політика Януковича.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь