Переключиться на мобильную версию

Северінсен закликає створити в ПАРЄ доповідача з політичних ув'язнених в Україні

Колишній доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Ханне Северінсен вважає, що політичні судові процеси над опонентами влади свідчать про повернення України в радянські часи.
Северінсен: Дуже важливо, щоб члени урядів не садили один одного в тюрми
Северінсен: Дуже важливо, щоб члени урядів не садили один одного в тюрми
Фото прес-служби Юлії Тимошенко

"Можливо, це також погано, як було в радянські часи. Мабуть, судова система завжди була такою поганою, і я знаю, що є багато ув'язнених, які не отримують достатнього захисту, не отримують достатніх можливостей для зустрічей з рідними. А ці чотири справи вищих функціонерів показали дуже добре те, що і так відомо, що захист не має можливості захищати підсудних, що умови для людей у в’язницях дуже погані, деякі з них дуже хворі, як Іващенко і Луценко, і не отримують медичної допомоги ", - сказала Ханне Северінсен в інтерв'ю УНІАН, повідомляє сайт Тимошенко.

Колишній доповідач ПАРЄ по Україні також вважає доцільним в рамках Моніторингового Комітету ПАРЄ ввести інститут спеціального доповідача з політичних ув'язнених в Україні.

Але криміналізувати політичні рішення ... Якби це робилося скрізь, то в'язниці всього світу були б заповнені міністрами

"Я думаю, що для тих, хто сидить у в’язницях без медичної допомоги, було б добре, якби був призначений спеціальний доповідач з політичних в'язнів. Я знаю, що Марілуіза Бек з Юридичного комітету, яка є доповідачем з верховенства права, поїде і оцінить ситуацію з політичними в'язнями в Україні. Це добре. Було б непогано, щоб потім Моніторинговий комітет зробив доповідь про всі системні проблеми. Знаєте, я пам'ятаю, як в 1999 році нам обіцяли в Україні, що ми зробимо те і то протягом трьох місяців, але система так і залишилася незмінною ", - пояснила Северінсен.

Колишній доповідач по Україні переконана, що розслідування проти колишніх функціонерів побудовані абсурдно. Вона також висловила переконання в тому, що в діях Тимошенко під час газової кризи в 2009 році не було ознак корупції.

"Вона була в умовах холодної зими, коли ЄС говорив їй:" Роби, роби це ", а колишній президент Віктор Ющенко не робив нічого, крім того, що склав руки. І вона повинна була приймати якесь рішення, а наскільки воно погане - це завжди може обговорюватися. Я, наприклад, можу сказати, що угоди Віктора Януковича, підписані в Харкові, були не на користь інтересам України ", - додала Северінсен.

При цьому вона наголосила, що відповідальність за політичні рішення може бути тільки політичною. "У будь-якому випадку, якщо ви хочете порушувати такі справи, як проти Тимошенко, то це повинно відбуватися за процедурою імпічменту. Але криміналізувати політичні рішення ... Якщо б це робилося скрізь, то в'язниці всього світу були б заповнені міністрами", - вважає колишній доповідач ПАРЄ по Україні.

"Я слухала виступ міністра закордонних справ (Костянтина Грищенка - ред.), і коли він говорить, що прем'єр-міністр Ісландії, наприклад, перебуває в суді, він не говорить, що це - суд імпічменту, де працюють спеціально призначені судді, які розбирають політичні справи. Дуже важливо, щоб був мирний, скажімо так, спосіб переходу влади від одного уряду до іншого, щоб члени урядів не садили один одного в тюрми ", - переконана Ганне Северінсен.

Нагадаємо, Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи не підтримало рішення про проведення в терміновому порядку дебатів щодо України, зокрема щодо справи проти Юлії Тимошенко.

Корреспондент.net

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь