Переключиться на мобильную версию

Свідомо: Міносвіти закрило скандальний сайт, не заплативши зарплату співробітникам

Учора, 4 жовтня, закрився сайт Єдине освітнє інформаційне вікно України (osvita.com), створений у жовтні 2010 року за участю Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
Так виглядав сайт osvita.com
Так виглядав сайт osvita.com
Скріншот сайту osvita.com / airweb.ua

Як повідомило сьогодні, 5 жовтня, бюро журналістки розслідувань Свідомо, після закриття інтернет-ресурсу, звільненим працівникам не заплатили зарплату за кілька останніх місяців.

Видання Свідомо повідомляє, що сайт, який створювався для інформування "про всі освітні події в країні", став "ланкою в комерційній схемі Міносвіти, за якою Міністерство давало приватній фірмі заробити на університетах по 30 000 у рік з кожного".

Томенко: Міносвіти вимагає від вузів платити по 30 тис. грн. на рік за розміщення інформації на сайті

Одна зі співробітниць сайту, яка не захотіла повідомляти свого імені, розповіла, що зараз керівники намагаються продати цей сайт кому-небудь, щоб "хоч щось виручити з грошей".

За її словами, з травня "власницею бізнесу стала керівниця інформагентства Українські національні новини (УНН, - до весни 2011 року - Інтермедіаконсалтінг, - ред.) Уляна Лозан".

Крім того за словами джерела, співробітникам не виплатили зарплату
"Кому чотири, кому два місяці".

"Мені вони заборгували кілька тисяч гривень", - розповіла журналістка, додавши що збирається судиться з колишніми роботодавцями.

Також, вона повідомила що багатьох ректорів, які заплатили по 30 тисяч гривень на рік вперед, швидше за все, також "кинуть".

"Насправді, дуже даремно вони нас звільнили. Ми знаємо про Міністерство освіти набагато більше, у тому числі про всі схеми. І ми хочемо помститися", - наголосила журналістка.

Нагадаємо, 5 травня стало відомо, що Міносвіти розіслало до українських ВНЗ листи з вимогою сплатити послуги сайту osvita.com для створення Єдиного освітнього інформаційного вікна. Зокрема, ректорам надійшла вимога від Міносвіти підписати договір з ТОВ Імперія інфо - власником сайту osvita.cоm.

Після цього народний депутат Микола Томенко направив звернення прем'єр-міністру Миколі Азарову з проханням розібратися в ситуації, що склалася з примусовим платним розміщенням інформації про вищі навчальні заклади України на сайті, який керівникам ВНЗ в наказовому порядку запропонувало Міністерство освіти.

У своєму зверненні віце-спікер зазначив, що ситуація виглядає як чергова фінансова афера Міністерства освіти, адже, як сказано у повідомленнях ЗМІ, за розміщення інформації про навчальний заклад на згаданому сайті його власники просять з ректорів по 7,5 тис. грн. за квартал, що становить 30 тисяч грн. на рік.

Пізніше, міністр освіти Дмитро Табачник спростував цю інформацію.

За матеріалами: Свідомо

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь