Переключиться на мобильную версию

МЗС України: Затриманий в аеропорті Неаполя екс-майор Мельниченко забезпечений адвокатом

У МЗС України підтвердили інформацію про затримання в Італії екс-майора Державної охорони України Миколи Мельниченка.

"Дійсно, 3 серпня Мельниченко був затриманий в аеропорту Неаполя правоохоронними органами Італії на підставі ордера Інтерполу", - розповів у суботу прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров.

"За нашою інформацією Мельниченка забезпечений адвокатом", - додав він. При цьому Дікусаров не уточнив, де саме зараз міститься екс-майор.

У свою чергу, адвокат колишнього майора державної охорони Миколи Мельниченка Микола Неділько не виключає, що його підзахисний може бути екстрадований з Італії в США, оскільки щодо нього і його сім'ї з 2000 року діє програма захисту свідків, застосована Сполученими Штатами.

"Про затримання я дізнався із засобів масової інформації та інших визначених надійних джерел, оскільки зараз у мене відсутні ті канали зв'язку з Мельниченком, які були раніше - мобільний зв'язок, скайп і тому подібне", - зазначив Неділько.

Він також припустив, що не виключено, що Мельниченко може бути екстрадований в Україну і відразу доставлений до Шевченківського райсуду Києва для обрання йому запобіжного заходу. Однак у такому разі, як підкреслив адвокат, Генпрокуратура повинна негайно повідомити сторону захисту про такі дії для того, щоб вона була присутня на судовому засіданні для надання своєму клієнтові відповідної правової допомоги.

"Якщо ж Мельниченко буде екстрадований до Сполучених Штатів, то він не може бути переданий українській стороні, оскільки між США й Україною немає договору про екстрадицію розшукуваних осіб. Крім того, основним фактором є програма захисту свідків, яка надана Мельниченку та його сім'ї з боку Сполучених Штатів", - сказав Неділько.

Відповідаючи на питання, чи планує він і інший адвокат Мельниченка Павло Сичов, виїжджати в Італію, Неділько зазначив, що зараз такої потреби немає, оскільки, по-перше угоду про надання Мельниченку юридичної допомоги, що укладена з адвокатами, діє лише на території України, по-друге, в Італії є певні особи, які можуть надати Мельниченку відповідну правову допомогу.

Раніше в МВС України заявили, що італійська поліція поки не має інформації про затримання в Італії екс-майора Мельниченка, однак українське консульство в Неаполі цю інформацію підтвердило.

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь