Переключиться на мобильную версию

Продан: ЄС долучиться до газових переговорів України з Росією

Міністр палива та енергетики України Юрій Продан, виступаючи сьогодні у Верховній Раді, заявив, що Європейський Союз долучиться до переговорного процесу України з Росією щодо укладення контрактів на постачання і транзит газу.
Юрій Продан: Європейська сторона буде долучатися до підписання довгострокових домовленостей
Юрій Продан: Європейська сторона буде долучатися до підписання довгострокових домовленостей
focus.in.ua

Як повідомив Кабмін, зокрема, Продан зазначив, що українська сторона продовжує переговорний процес з Російською Федерацією щодо укладення контрактів на постачання і транзит газу в 2009 році, який ґрунтується на вже досягнутих домовленостей.

За словами міністра, уряд і надалі наполягає на укладенні прямих, прозорих контрактів, а також на прогнозованому переході до ринкових принципів формування ціни на газ і транзит.

Також Продан зазначив, що на сьогодні російська сторона відійшла від домовленостей, досягнутих в Меморандумі, підписаному 2 жовтня 2008 року главами урядів України та Росії. Міністр вважає, що для вирішення цієї кризи до діалогу України і Російської Федерації необхідно залучити більш широке коло учасників, зокрема Європейський Союз.

Він повідомив, що європейська сторона підтвердила, що долучиться до укладання довгострокових домовленостей. "Фактично таке підтвердження було в ході мого спілкування з комісаром ЄС з енергетики (Андріс Пібалгс), що європейська сторона буде долучатися до підписання відповідних довгострокових домовленостей", - сказав міністр.

Крім того, міністр палива та енергетики заявив, що ситуація на внутрішньому ринку країни сьогодні стабільна. Так, за його словами, теплові електростанції для виробництва електричної енергії в повному обсязі використовують замість газу альтернативний вид палива - мазут. Однак, за твердженням міністра, ситуацію дещо ускладнює стан розрахунків регіонів.

Зокрема, місцева влада Києва не компенсує різницю в тарифах, яка вже складає близько 700 млн. гривень. "Відповідальність за заборгованість лежить на київській владі", - підкреслив міністр.

Крім іншого, доповідаючи у Верховній Раді про стан україно-російських взаємин у газовій сфері, Продан повідомив, що за 6 перших днів цього року Україна витратила 74 млн. куб. м власного газу для транспортування російського газу європейським споживачам.

Продан повідомив також, що російська сторона, починаючи з 1 січня 2009 року, без відповідного попередження почала припиняти постачання газу в Україну для його подальшого транзиту. "Не Україна припинила транзит газу", - підкреслив він.

Нагадаємо, вчора посол України в Росії Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона виступає за залучення Європейського Союзу до переговорів з Росією щодо поставок природного газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь