Переключиться на мобильную версию

Онлайн-конференция c организатором Марша равенства Боярским

В среду, 10 июня, редакцию bigmir)net посетил правозащитник и член Оргкомитета "КиевПрайд-2015" Назарий Боярский.

Активист, который занимается фундаментальными правами человека, ответил на вопросы читателей касательно дискриминации. Также Боярский рассказал, с какими проблемами пришлось столкнуться организаторам Марша равенства 2015 и как прошел Международный форум ЛГБТ “КиевПрайд“-2015.

Смотри также - Назарий Боярский в гостях у bigmir)net:

Задайте вопрос
Вопросы
43
Лучшие
Последние добавленные
 • Баба Горпина
  9 Jun, 13:19
  82
  Назарій, здрастуйте! Баба хоче оце спитаться. От шо воно таке - той гей-парад? Ну в смислі, для чого він тре? Якщо це такий парад, як на 9 мая, то шо там празнують геї? Победу якусь чи я не знаю. А як то протест за які права, то то якось не дуже похоже на протест. Я так собі думаю. Якщо бабі от урізали пенсію, то я йду під сільраду з фанєркою, на якій фломастєром написано: "Верніть бабі пенсію". А тут шось не понятно, що вимагають ті хлопці і дівчата з параду. В них шось на фанєрках написано про права людські. І то харашо. Але не понятно до кінця, шо саме вони хочуть. То могли б ви розтлумачити бабі, шо то за права, паради і для чого вони? Спасіба! А і ще. От якшо всьо получиться і геям дадуть всьо, шо вони просять, то вони перестануть ходить на паради?
  Назарий Боярский
  Доброго дня, шановні інтернет-користувачі, які приєднались до нашої зустрічі! Отже, перше, що таке гей-парад. Чесно скажу, я знаю, що це таке тільки з книжок, оскільки у мене не було приємної нагоди брати в них участь. Вони відбуваються в демократичних країнах з високим рівнем толерантності (наприклад, паради в Лондоні, в Ріо-де-Жанейро). В Києві вчетверте проходить ЛГБТ-форум, який має назву КиївПрайд. В чому основна відмінність? Парад - це святкування, а в Україні, на жаль, в багатьох питаннях, пов'язаних з дискримінацією святкувати нічого. Саме тому використовується слово Прайд - це таке сумне правозахисне дійство, де є круглі столи, дискусії, конференції тощо. Зазвичай, то що називають гей-парадом насправді є Маршем рівності, тобто правозахисною ходою, мирною акцією. Зроблю ремарку, що захоплюсь вашою громадянською позицією - якби таких "баб" в нашій країні було більше, то рівень пенсій радував би нас значно більше. ЛГБТ-спільнота і учасники Маршу рівності не вимагають ніяких особливих прав для себе. Мова йде про забезпечення фундаментальних прав, які гарантовані міжнародними зобов'язаннями України, Конституцією України, проте в зв'язку з специфічним відношенням до ЛГБТ як групи, ці права частково обмежуються або надаються не в повному обсязі. Наприклад, згідно українського законодавства лесбійки не мають права бути донорками крові, що ніяк необґрунтовано з точки зору науки. А зараз, в зв'язку з військовими подіями, Україна має великі потреби в крові. Ця дискримінаційна норма позбавляє частину жінок можливості зробити добру справу. Щоб не було таких необґрунтованих обмежень, власне, і відбуваються подібні марші, які просять гарантувати однаковий рівень прав для всіх соціальних груп в Україні, згідно Конституції. Чи перестануть вони ходити на паради? На жаль, мій досвід говорить про те, що історія - доволі циклічна, і коли якась група здобуває гарантії своїх прав, то починається обмеження інших. Наприклад, нещодавно жінки отримали виборчі права (в Швейцарії - менше ніж 100 років тому), проте наразі для жінок є інші обмеження щодо репродуктивних прав, права зробити аборт або жінки мають різну оплату праці порівняно з чоловіками. Тому історія йде, на жаль, вона йде не лише догори, вона йде зіг-загами. Тому мені дуже б хотілось, щоб не було потреби в правозахисних демонстраціях, але я більше ніж переконаний, що для України це буде актуальним питанням найближчий десяток років.
 • Евгений
  9 Jun, 13:17
  57
  А почему вы решили что популяризация патологии и извращения - это фундаментальное право человека? И в то же время - почему другие не имеют права так же активно как и вы отстаивать свою позицию?
  Назарий Боярский
  Якщо Ви маєте на увазі, що це збочення та патологія - то це не відповідає дійсності. Про це вже багато сторіч говорять науковці. Сексуальна орієнтація може бути гомосексуальною (коли є емоційна, психологічна та сексуальна тяга до представника своєї статі), бісексуальною (коли ці три компоненти присутні до людей своєї та протилежної статі) та гетеросексуальною (коли ці три компоненти тяги присутні до людини протилежної статі). Всі три є нормою, це те, що закладене природою, це те, що за Божою волею, за волею природи, нам, людям, змінити не під силу. Про це ж говорить українське законодавство, в Україні заборонено лікування гомосексуальності, немає юридичної відповідальності за демонстрацію гомосексуальної поведінки - а як це відбувається в житті, це вже інше питання. Будь-яка орієнтація - насправді не є фундаментальним правом людини. Це про інше - незалежно від ідентичності, у нас є однакові фундаментальні права людини: право мирно збиратись, право пройти Маршем рівності, щоб вам при цьому не заважали, право свободи слова, право обирати та бути обраним та інші. І незалежно від того, яку Ви маєте орієнтацію, вони повинні Вам гарантуватись. Моя позиція як правозахисника, що всі якраз мають активно це робити в рамках правого поля. Наприклад, ми абсолютно вітаємо зібрання, які говорять про те, що права людини та демократія - не є цінністю для України. Це те, що мені дуже не подобається, але якщо вони це роблять мирно, без зброї, за встановленим порядком Конституції - я за те, щоб вони мали це право. Пам'ятаєте, як казав один з великих: "Ваша думка мені абсолютно не приємна, але я здатен померти за те, щоб Ви мали право її озвучити" - власне, моя позиція правозахисника саме в цьому. Але це повинно відбуватись в правовому руслі, якісь заклики до насилля з боку опонентів - є неприпустимими.
 • Владимир
  9 Jun, 13:28
  47
  мне кажется у них и есть равные права пока они себя не позиционируют для общества "иными". Им нравиться упиваться своей "исключительностью" привселюдно? Маршируйте где нибудь подальше от "натуралов" и детских глаз. и никто вылавливать и "воспитывать" не будет или я не прав? ну есть у нас такие люди, все об этом и так знают .. самореклама образа жизни зачем? пополнить ряды? возможно несовершеннолетними?
  Назарий Боярский
  Володимире, я не зможу зараз провести нормальний лікбез з точки зору сексуальності. По-перше, що означає "демонструвати" - Ви можете переглянути кадри і побачити, що свою "исключительность" якраз демонстрували люди, які нападали на мирне зібрання людей, які йшли по набережній і нікому не заважали. Про те, чи мають рівні права - є дві складові. Є частина прав, які формально гарантовані, але їх застосування має проблеми. Наприклад, немає обмежень щодо надання медичної допомоги для гомосексуальних чи бісексуальних людей, проте доволі часто лікарі відмовляються надати медичну допомогу, коли дізнаються про те, що людина гомосексуальна. Або відбувається розголошення статусу гомосексуальної людини. Саме тому ЛГБТ-спільнота організовує таку допомогу від лікарів для представників даної соціальної групи. І друга частина - немає однакових гарантій прав. Наприклад, зараз під час війни місяців 5 тому був такий випадок: гей, якій воював на Сході, виконував свій військовий обов'язок, він загинув. Він був сиротою, до того, як його призвали на військову службу, він тривалий час жив в партнерстві з іншим хлопцем. Коли він загинув, власне, почали розбиратись, що робити з тілом. Похованням зайнялась держава, хоча в будь-якому іншому аналогічному випадку зрозуміло, що тіло було б передано партнеру, якщо це була б дівчина, щоб більш по-людські організувати процес. Багато соціальних сфер, в яких, на жаль, ми не можемо говорити про однакові можливості, права та обов'язки. Будь-яка сексуальна орієнтація - це не те, чим людина повинна пишатись, або чого вона повинна соромитись. Експеримент для будь-якого гетеросексуального чоловіка - попробуйте хоча б тиждень пожити не показуючи, що ви гетеросексуальний чоловік. Тобто, якщо у Вас є дружина - не ходіть з нею по вулиці, щоб не бачили діти, не йдіть з дівчиною в кафе і т.д. Будь-яка орієнтація природно має бути проявленою, це не те, що можна сховати. Люди, які це ховають, - на жаль, це глибоко нещасні люди. Завдання будь-якої держав і соціуму - зробити так, щоб люди в країні були щасливі. Я переконаний, що це наше спільне завдання. Саме від кожного з нас це залежить. На жаль, Україна за рівнем визначення щастя ще до військових подій була однією з останніх в світі. Я переконаний, що з цим ми щось повинні робити.
 • Слава
  9 Jun, 13:35
  41
  В стране война! Мой муж в АТО. Как вы считаете для украинцев сейчас остро стоит вопрос притеснения меньшинств? Кто ж Вас так обидел то? Если целый марш устроили. Не тем ''местом'' мы показываем Европе, что можем быть правовым государством!
  Назарий Боярский
  Я переконаний, що Україна, яка зробила європейський вибір, за який зараз воює ваш чоловік - повинна всіма можливими шляхами демонструвати, що цей вибір для нас актуальний. Україна має дуже багато зобов'язань перед Європою, але є дуже багато претензій щодо того, як ми їх виконуємо, особливо в сфері реформування. Я жартую, що те, що Марш рівності в Києві відбувся, міліція змогла гарантувати його проведення до і під час - це за останній рік чи не єдиний знак того, що ми стоїмо на проєвропейському вибору. Питання свободи для Європи дуже важливе, важливе питання захисту від дискримінації. Впровадження антидискримінаційного законодавства - є обов'язковою умовою, так само як і заборона сексуальної орієнтації в трудовій сфері також є чітким зобов'язанням, яке Україні доведеться виконати, якщо вона не змінить свій зовнішньополітичний курс. Дуже важливо, що війна, яка зараз відбувається, - це війна не лише за землю, це війна за ті цінності, які будуть на цій землі. Це питання цивілізаційного вибору. Я багато спілкуюсь з людьми з зони АТО і вони мені говорять про те, що дуже важливо зрозуміти, що нам є за що воювати, це не просто вказівка імперативного обов'язку. Я переконаний, що для багатьох людей те, що вони повернуться в Україну як в правову державу, де немає дискримінації, де є свобода, незалежність і рівність - це буде для них більшою наснагою. Власне, це і відрізняє нас від нашого ворога.
 • Serge (ummon)
  9 Jun, 13:48
  36
  Добрый день, Назарий. Хотел бы поинтересоваться, какой смысл в организации подобного мероприятия и выражении своей гомосексуальной ориентации именно в виде "марша равенства"? Не кажется ли вам, что в современном мире это достаточно обыденная вещь, воспринимаемая равнодушно основной массой населения, но именно до момента, пока к ней не привлекают излишнего внимания? Давайте задумаемся, как бы мы восприняли "Марш любителей холодца" или факельное шествие любителей сериала "Игра Престолов"? Несколько странно, не так ли?
  Назарий Боярский
  В першу чергу, це демонстрація спільноти і того, що є певна проблема. Тому що для держави та суспільства це є досить незрозумілим. Цього року Україна розробляла національну стратегію в сфері прав людини згідно указу Президента - не дивлячись на систематичну позицію правозахисників і ЛГБТ-організацій, питання сексуальної орієнтації не було включено. Одним з аргументів було те, що даної проблеми немає, даної спільноти немає. Але за мінімальними оцінками це вісімсот тисяч - мільйон двісті людей, тобто це доволі значна частина. Проблема є і з нею потрібно боротись - суспільство готове це робити і держава теж повинна робити відповідні кроки. Я думаю, що будь-які зібрання дуже по-різному сприймаються суспільством. Є люди, які підтримують, є ті, які мають упередження і сприймають погано. Це рівень того, наскільки демократичне суспільство, поки вони носять мирний характер, поки вони не приносять шкоди - вони мають право бути. Суспільством це сприймається по-різному. Марш проходив в умовах охорони міліцією, але в рамках цього простору залишались люди, які гуляли по Набережній. Там було дві жіночки, років під 40, які вигулювали собачок - вони спитали у нас, що це таке, почули відповідь, побажали нам успіху та пішли далі. Це абсолютно нормальна реакція, я вважаю. Я погоджуюсь: мабуть, частині це абсолютно без різниці, є частина людей, які категорично не приймають, є які приймають. Це абсолютне право кожного. Але це змога поговорити про це, надати людям інформацію. І те, що у Вас виникло таке запитання, говорить про те, що Ви хочете отримати відповідь.
 • Андрей
  9 Jun, 13:42
  32
  Назовите вашу конечную цель. Что вы хотите получить для себя лично, организовывая подобные марши? Не интересно словоблудие о «фундаментальных правах человека» - объясните свою личную мотивацию (Вы стремитесь в «евро»депутаты? Вас лично коснулась дискриминация? Если да, то как именно? Вас финансируют, а эти марши приносят доход? Что-то другое?) Как вы относитесь к идее организации марша в защиту традиционной семьи и её ограждения от спланированных информационных атак, способных разрушить многовековые устои и отчасти культурное наследие нации?
  Назарий Боярский
  Мабуть, в тому, що для мене словосполучення "фундаментальні права людини" - це не є "словоблудие", для мене абсолютна цінність, якою я займаюсь вже 10 років, не лише в Україні, а і в інших країнах. Коли в Казахстані була розстріляна мирна демонстрація нафтовиків - я поїхав туди допомагати збирати свідчення людей. Хоча є не є нафтовиком, не є казахом. Але для мене це питання того, що права людини для мене - цінність. Коли в Україні буде менше людей, які вважають, що це "словоблуддя", коли буде більше людей, які вважають, що права людини - понад усе, саме тоді ми в Україні зможемо зажити гарно. Це досвід інших держав, існує пряма кореляція між рівнем економічного благополуччя і рівнем забезпечення прав людини. До речі, я ніколи не мав амбіцій займатись політичною кар'єрою - для мене це нецікаво. Дискримінація стосується абсолютно всіх, ви можете цього не помічати, але так є. Наведу приклад дискримінації: зараз в Україні складна економічна ситуація і є питання зайнятості населення, коли ви бачите що на вакантну посаду шукається чоловік віком від 18 до 25 років - це вже є дискримінація. Тому що українське законодавство забороняє встановлювати критерії по віку та статі для робіт, де це не є визначальним критерії. Але на сайтах по пошуку роботи це скрізь і поруч.
 • елена
  9 Jun, 13:20
  31
  Какая цель подобных маршей? вы чувствуете какие то притеснения своих прав в Украине, связанные с ориентацией? Или это дань моде и всемирному тренду?
  Назарий Боярский
  Я не знаю, про яку моду йде мова. Мені дуже дивно, коли говорять про моду. Що значить бути геєм в Україні? Ну Ви бачили Марш рівності - я не знаю, як таку ситуацію можна розцінювати, як моду. Всесвітнім трендом стає те, що людство стає більш цивілізованим. Наприклад, в дуже віруючій Ірландії шляхом вседержавного референдуму було підтримане питання одностатевих партнерств та шлюбів. Вони визнали за ЛГБТ-спільнотою можливість мати сімейні права. В цьому розумінні всесвітнім трендом є те, що людство намагається забезпечити права людини. Це один з висновків, який цивілізована частина суспільства зробила після Другої світової війни - концепція прав людини виникла як відповідь на закінчення Другої світової війни, коли була прийнята Конвенція прав людини. Те, що робила нацистська Німеччина, знищуючи соціальні групи (до євреїв це були гомосексуальні люди та люди з психічними вадами ) - неможливість повторності ситуації того, що можна знущатись над людьми в зв'язку з тим, що вони мають якусь ідентичність. Це висновок, який зробили для себе цивілізовані країні. Я переконаний, що ми також будемо йти саме цим всесвітнім трендом - людина народжується на світ в рівних правах і можливостях, і людина має право бути щасливою і держава та інші люди не мають права забороняти людини в цьому стремлінні, якщо людина не порушує чинне законодавство або права інших людей.
 • Олег
  9 Jun, 13:19
  27
  Чи є у вас відомості щодо присутності членів ЛГБТ спільноти на фронті?
  Назарий Боярский
  Звичайно, такі відомості є. ЛГБТ-спільнота бере таку ж участь які і всі інші люди, на загальних підставах, гомо або бісексуальн орієнтація не є підставою для звільнення від службового обов'язку. Спільнота бере участь у виконанні військового обов'язку, але вона має додаткові перепони, загальний рівень стереотипного відношення до ЛГБТ-спільноти доволі високий. Людина з спільноти не буде відкривати свою ідентичність, перебуваючи на фронті. Тому відкритих представників спільноти ми знаємо дуже мало, але вони є - кількість присутніх, так як і ЛГБТ-спільноти в будь-якому суспільстві, близько 1%. Значно кращою є ситуація з волонтерами, які допомагають військовим, там є доволі відкриті люди, які не роблять з цього гучних заяв.
 • Знахарь
  9 Jun, 13:50
  23
  Не считаете ли вы что гомосексуализм - тупиковый путь развития человечества? Ведь гомосексуалисты не способны размножаться самостоятельно, а искусственное размножение приведет к вырождению людей в биороботов, что приведет к краху цивилизации. Правильно ли пропагандировать путь, ведущий в никуда?
  Назарий Боярский
  Гомосексуальність - це один з варіантів розвитку сексуальності. Кількість представників ЛГБТ-спільноти однакова в будь-який час. І те, що людство існує наразі говорить про те, що людство не вимре через цю соціальну групу. Я більше ніж переконаний, що людство скоріше загине через людей, які шляхом сили, воїн та радикалізму готові відстоювати свою думку. Нічого так не знижує кількість населення на планеті, які військові дії та розробка важкого озброєння. Особисто я дуже вітаю репродуктивні технології - є люди, які за станом здоров'я не можуть мати дітей, я переконаний, що наука в цьому відношенні допомагає людей зробити трошки щасливішими. Я можу тільки вітати розвиток науки в цьому напрямку.
 • Руслан
  9 Jun, 14:18
  21
  В нашей стране, откровенно говоря всем наплевать на то кто какой ориентации. У нас полно внутренних врагов (депутаты, сепары), которые в прямом смысле слова полные п..сы... Украинцы довольно толерантно относятся к разным людям. Но это не значит что нужно бегать по Киеву и вопить на весь мир что вот мы геи. Разве другая часть населения проводит гетеросексуальные парады? Во время войны нужно объединяться, а не говорить о своей исключительности. А вопрос такой - какое количество граждан ЛГБТ-сообщества вооют на Донбассе (за Украину естественно)?
  Назарий Боярский
  Я переконаний, що є як внутрішні, так і зовнішні вороги. Тому я не розумію, коли люди шукають додаткових внутрішніх ворогів, будь-які заклики погано ставитись до ЛГБТ-спільноти, роблячи з них внутрішніх ворогів - це для мене дуже дивно. Свої зусилля треба спрямовувати на більш реалістичні для України загрози. До речі, наша сусідня держава Російська Федерація йшла саме таким шляхом - якраз ЛГБТ-спільнота була вибрана першою групою внутрішнього ворога, за допомогою якого задурманювали голову населенню в Росії, щоб побудувати авторитаризм, потім були правозахисники, опозиційні політики та журналісти. Ми бачимо, до чого це привело в РФ. Я б дуже хотів, щоб Україна не йшла цим шляхом. Я переконаний, що так і буде, у нас дуже давня традиція демократії. Фактично кожен рік ми вимушені демонструвати, що демократія і права людини для України - є цінністю. На жаль, протягом останніх років ми вимушені демонструвати це кров'ю на Євромайдані, в Криму, на Сході. Я сподіваюсь, що Марш рівності, як мирна можливість демонстрації того, що рівність і права людини - для нас не пусті слова, є одним з таких механізмів. Можливо, ви знаєте, що, так звані, влади, так званих, ДНР і ЛНР на рівні свого законодавства встановили відповідальність за гомосексуальність.
 • Коля
  9 Jun, 13:17
  17
  Вы не считаете, что этим маршем намеренно навлекли угрозу на людей? Ведь ПС предупреждал об активных действиях против...
  Назарий Боярский
  Ми відразу інформували учасників, що існує високий рівень певних інтервенцій, в тому числі і загроз. Ми намагались зробити все, щоб його мінімізувати, ми за місяць контактували з київською владою щодо забезпечення порядку. На жаль, це вибір тих радикальних груп, які,не дивлячись на тяжку ситуацію в країні, все рівно вважають можливим використовувати агресію. Учасники були до цього готові, я мав розмову з рядом людей, які це розуміли і все одно йшли на Марш - для них це дуже важливо. Це був свідомий вибір людей. Ми знаємо, що є люди, які постраждали, але цим шляхом ми повинні були пройти, тому що за будь-яку ідею потрібно боротись. Дуже прикро за людей, які постраждали, мені самому до сих пір приходять погрози. Але, якщо ти в щось віриш, то ти маєш боротись за свою мрію - і тільки тоді ми зможемо перемогти. Люди, які постраждали з обох боків (правоохоронці та учасники), - їх здоров'я на совісті тих людей, які робили подібні заклики, мені їх позиція здається дуже дивною. Я вірю, що наступного року вони зміняться на краще і змінять свою поведінку. В людей треба вірити.
 • Mакар
  9 Jun, 14:52
  16
  В чем проблема тех, кого ты представляешь? Кто запрещает заниматься тем чем вы занимаетесь? Зачем это афишировать? Равными с кем хотите быть? Общество вас отвергает и не хочет принять. Далее последуют марши убийц, насильников и прочих нездоровых психически людей. Готов защищать их права?
 • Дарина
  9 Jun, 13:20
  15
  Чиї права, крім членів ЛГБТ-спільноти, висловлювали на марші?
  Назарий Боярский
  На Марші про права ЛГБТ-спільноти не йшлось. Це права людини для всіх, ми кричали: "Права людини - понад усе", "Права людини - це моя гордість". У нас був лише один слоган, пов'язаний з ЛГБТ: "Права ЛГБТ - права людини". В релізі також йшла мова про те, що це правозахисна хода за права всіх людей, включно з ЛГБТ-спільнотою. Показовим є те, що ми мали підтримку від близько 20 правозахисних організації, від кількох народних депутатів, письменників - Ви це можете знайти на нашому сайті. Права людини - мають бути гарантовані для всіх, незалежно від ідентичності. Ми маємо дуже плачевний досвід - більше 20 років правозахисники говорили про проблему кримських татар, але держава та суспільство нічого не робили для захисту цієї специфічної групи, це закінчилось анексією Криму і тільки зараз нарешті кримські татари визнані корінним народом, коли Крим ми фактично втратили. Я переконаний, що для суспільства це має стати уроком. Україна - дуже різноманітна, у нас є представники різноманітних релігійних вірувань, представники різних національностей і за рахунок того, що ми різні ми можемо і маємо стати сильнішими.
 • Киев
  9 Jun, 14:13
  13
  Есть критерий - по которому можно определить - насколько конкретная идея целесообразна для нашего общества - представте, что все люди стали теми, за кого Вы агитируете - тогда общество выродится и человеческая цивилизация исчеснет... Поэтому вольно или невольно - Вы боретесь против человечества за его деградацию и уничтожение... Не обижайтесь - если общество начнет бороться против Вас... Я за уголовное наказание за пропаганду всякого рода извращений!
  Назарий Боярский
  Власно, якщо Ви не уявляєте Україну без кримінального переслідування за такі речі, то є певні сусідні країни, знову ж таки, Російська Федерація, де це кримінально переслідується. Україна - є демократичною країною, цього тут ніколи не буде. Те, що КиївПрайд цього року отримав значну суспільну підтримку, тільки петицію про його необхідність підписали близько 35 тисяч осіб - це говорить про те, що суспільство розуміє, для чого це потрібно, і готове приймати.
 • Валера
  9 Jun, 13:22
  13
  Вы не считаете, что подобная реакция ПС на марш была из-за недоинформированности? ведь многие восприняли его как гей-парад. Возможно, если больший акцент был бы на других категориях населения, чьи права он представлял, и реакция была бы другой?..
  Назарий Боярский
  Знаєте, є в народі такий вираз: "що горохом об стіну". Звичайно, ми акцентували увагу на те, що, власне, ми тому і називаємось Маршем рівності, більше того, якщо Ви подивитесь на учасників, то біля половини з них не належать до ЛГБТ-суспільства. До речі, показово, що прес-секретар ПС не виходив на публічну суспільну дискусію (було декілька ефірів, на які його було запрошено). Ми чітко пояснювали різницю між КиївПрайдом, між парадом, між Маршем рівності. Це звичайна правозахисна хода, а не щось інше. Я сподіваюсь, що це питання недоінформованості, тому що якщо це питання свідомої маніпуляції, то виникає наступне питання - чому це вигідно робити ПС чи якійсь іншій політичній силі? Тому і наступного, і в цьому році саме питанню інформаційної політики ми надаємо значну уваги, це є пріоритетом.
 • антиЛГБТ
  9 Jun, 16:01
  11
  Зачем ходить устраивать непонятные шествия, нормальные люди не ходят же по улицам города с плакатами, "давайте заниматься сексом", "я гетеросексуал", "Гетеросексуалы Киева, объединяемся", "Мне не дают девушки, меня это притесняет" Не кажется Вам, что это цирк ? И проводить подобную ахинею ̶в̶ ̶н̶а̶ш̶е̶й̶ ̶с̶ ̶в̶а̶м̶и̶ в моей стране не самое удачно время ?
  Назарий Боярский
  Насправді, усі люди в якомусь розумінні ходять з подібним "плакатом" - наприклад, кожного разу, коли хлопець цілує дівчину на вулиці. Тому це відбувається. До речі, я читав, що в якійсь країні за кордоном відбувся парад гетеросексуалів - це гарно. Є об'єднання людей за традиційні цінності. Я абсолютно за те, щоб в рамках правового поля люди робили те, що вони хочуть.
 • Татьяна
  9 Jun, 14:03
  10
  Назарий, моему сыну-22 и ему ничего объяснять не нужно. Но как объяснить дочери, которой 6 лет, про парад извращенцев? Никогда это не должно стать нормой и примером. А парад доказывает, что мы хотим изменить общество в восприятии половых извращений. Геи и лесби не больные и не ущербные люди, а просто либо экспериментаторы, либо-дань моде!!!! (да, именно так) Зачем привлекать внимание и пропагандировать лишний раз свою распущенность? Сидите себе дома и вас никто не тронет.
  Назарий Боярский
  До речі, я переконаний, що вашому сину і раніше, і зараз потрібно багато чого пояснювати. В мене є дуже багато свідчень, що дуже часто батьки не знають про сексуальну орієнтацію своїх дітей, тому я переконаний, що будь-яка родина повинна вести нормальні здорові розмови про сексуальність, про її різні прояви. Те ж саме з вашою дочкою. До речі, відомим прикладом є співачка Шер, дочка якої змінила свою стать, ви можете почитати багато інтерв'ю Шер, в яких вони розповідає, що для неї це було відкриття - я захоплюсь її позицією.
 • Тимур
  9 Jun, 14:21
  10
  О дискриминации. Почему запрет "пиара" секс-меньшинств, это дискриминация, а, например, запрет рекламы сигарет - это правильно? Если говорить о вреде курения для окружающих, то рекламу гомосексуализма, лично я, считаю таким же вредом. У меня растет сын и я не хочу, что бы он был геем. Правильное воспитание это одно, но есть еще и реклама, которую дети очень хорошо "впитывают".
 • Светлана
  9 Jun, 14:53
  9
  Мы не боимся, что дети вырастут алкоголиками, только потому, что водка продается в магазинах. В экономически стабильной стране данные акции служат только стимулом для родителей вкладывать в воспитание детей, растить их в любви, формировать семейные ценности. В нашей стране на данный момент правительство нашло острую тему о ЛГБТ на замену языковой для отвлечения людей от коррупции экономических, социальных проблем и т.п. У вас все остальные проблемы уже решены, что вы подыгрываете правительству в этом? Все остальное в стране вас устраивает? Или вы имеете долю в разворовывании страны за свои отвлекающие маневры? Мы все сейчас свидетели к чему привел, подобный вашему, "языковой вопрос"!
  Назарий Боярский
  Мене в цій країні багато чого не влаштовує, саме тому я займаюсь широким спектром питань як правозахисник. Я переконаний, що кожен має робити те, що він може. Я вважаю своїм обов'язком підтримувати будь-які вразливі соціальні групи. Я був учасником багатьох мирних зібрань по питанням, які мене хвилюють. Якщо Вас хвилює питання малих пенсій, то я також закликаю Вас щось робити. Я з Вами не погоджуюсь, тому що влада не звертає абсолютно ніякої уваги на ЛГБТ-спільноту, хоча це зовнішньополітична обіцянка держави.
 • Петр
  9 Jun, 13:24
  9
  Как думаете, какую цель преследовали представители ПС и другие радикально настроенные активисты?
 • Віктор
  9 Jun, 23:37
  8
  Дорогі геї, у мене до вас питання, чому і для чого ви строїте із себе ображенних через те що вас нібито притискають в правах, ви без спорно рівнозначні люди в в суспільстві, але якшо у вас все так вийшло, невже про це треба кричать на все село ???? Це вся проблема з утисканням в правах брехня, тому шо у вру сидять геї, і вониж не скаржаться про утискання прав
 • мое имя война
  9 Jun, 15:17
  8
  Война сейчас - популярна! Война в тылу, война физическая и духовная. Нас тоже будут приучать и к этой войне, но она страшнее физического уничтожения, это уничтожение духовное. Они хотят, что бы мы сказали своим детям, что это нормально, что такое бывает и это НЕЛЬЗЯ осуждать. Это войско уникальное, они не боятся о себе сказать ГРОМКО! А скажите, вы не боитесь, что люди наконец то поймут, что вы не обычные безобидные как вас называют пи****** , а реальная угроза, которая борется с ПЕРЕНАСЕЛЕНИЕМ нашей Планеты? Во всем есть скрытый смысл, идеи и цели!
 • Катя
  9 Jun, 13:13
  8
  Здравствуйте. Скажите, какая была основная цель вашего марша? Достигли ли вы ее?
 • Руслан
  9 Jun, 17:37
  6
  Здравствуйте. Для начала, примите мои соболезнования. Делать то, что вы делаете - опасно в нашей стране. Однако похвально, что вы стоите на своём. Удачи вам. Теперь к теме... Наши люди верят в абсолютно невероятные вещи. Верят в то, что можно пропагандировать сексуальную ориентацию, что можно сменить ориентацию и что в последствии из-за ЛГБ вымрет всё человечество (!!!). Мракобесие наших людей переходит все границы. Я гетеросексуал, но мне, честно говоря, страшновато смотреть на всё это, ибо такое мракобесие имеет вполне понятные последствия во всех сферах жизни этого общества (частью которого являюсь и я). Такое общество является ненормальным, а жить в ненормальном обществе - жутко. Теперь вопросы: Во-первых: наши люди зачастую не знают о том, что нетрадиционную сексуальную ориентацию признали нормой. Они просто НЕ ЗНАЮТ об этом. Не знают о результатах исследований официального научного сообщества. Некоторые верят в то, что это болезнь или извращение, а другие сравнивают ЛГБ с педофилами и даже каннибалами (!!!). Также, наши люди не понимают, что такое демократия и мораль. Не знают, что такое толерантность. Может для начала стоит изо всех сил бороться с невежеством, а уже потом за антидискриминационные законы? Во-вторых: снова о морали. Наши люди аморальны и они ничего не знают об общечеловеческих ценностях. Мораль у наших людей - это мракобесие и псевдомораль, которая берет свои истоки в средних веках... Может нужно бороться с псевдоморалью? Пропагандировать толерантность? Причем толерантность в целом. Т.е. не только по отношению к ЛГБТ, а вообще. В-третьих: некоторые боятся своим детям подросткам рассказать про секс, уже не говоря о том, чтобы рассказать о людях с другой секс. ориентацией. Они бояться этого также, как в исламских странах боятся поцелуев на людях. Как на счет сексуальной революции? :D И в-четвертых: я смотрю на наше сумасшедшее и дикое общество, которое можно сравнить с исламистским, и не верю в то, что наша страна может стать цивилиз
  Назарий Боярский
  Дякую! Важко з Вами не погодитись, дійсно, люди вірять в абсолютно різні речі - але всьому приходить свій час і своє прозріння. До речі, людей, сексуальну орієнтацію яких вдалось змінити, мені поки що не вдалось побачити. Так, є певні соціальні групи, які не хочуть це признавати, відстоюють лише те, в що вони самі вірять. Не все населення, але певні соціальні групи є. Я переконаний, що робота повинна вестись на різних фронтах. Питання законодавства дозволяє притягувати до відповідальності винних людей. Наприклад, в тому році було спалено старіший кінотеатр на Подолі, через те, що під час фестивалю «Молодість» там показували фільм ЛГБТ-тематики. Були затримані люди, які вчинили підпал і ці молодики не приховували, що вони зробили підпал з міркувань гомофобії. В цивілізованій країні за те, що вони спалили культову будівлю, наразили на небезпеку відвідувачі додатковою обтяжуючою було те, що вони зробили це з міркувань гомофобії. В Україні цього немає, це те що потрібно зробити – притягнення до відповідальності роботодавця, який звільнив людину за її орієнтацію. Звичайно, просвітницькі питання також дуже важливі. Ви бачите, що навіть в питаннях багато речей, які повинні бути вивчені ще в школі під час уроків анатомії. Робота повинна проводитись в усіх напрямах. Суспільство дуже різне - це добре, але в цьому і проблема. Потрібно говорити про толерантність загалом, тому що не можна визначити суспільство толерантним, якщо дискримінується хоча б одна група, неважливо, що це за група. Тому потрібно робити суспільство більш толерантним. Потрібно займатись роботою, пов'язаною з секс-просвітою, тому що Україна є лідером серед країн по венеричним захворюванням. Я переконаний, що було б значно менше підліткового насилля до людей, які по-іншому виглядають або ведуть себе.
 • Ірина
  9 Jun, 13:21
  6
  Як ви думаєте наше суспільство готове до таких кардинальних змін як прийняття та підтримка представників ЛГБТ?
  Назарий Боярский
  Суспільна підтримка є, єдине, ця підтримка не повинна втрачатись протягом року. Я сподіваюсь, що люди, які вже підтримали ЛГБТ-рух - до наступного Прайду вони будуть робити те саме.
 • Андрей
  9 Jun, 14:22
  6
  Каковы на ваш взгляд перспективы Украины стать по-настоящему свободным,демократическим, европейским государством(не на словах а не деле) учитывая нынешнее положение дел в сфере защиты прав человека?
  Назарий Боярский
  Я переконаний, що у України є значні складності на цьому шляху. Але я бачу величезну волю українців, щоб демонструвати, що ментально ми будемо в Європі. Що для нас Європа – це цінності, за які ми боремось, це не обов’язково геополітичний вибір, це в першій мірі цивілізаційний вибір. У нас є величезна віра в права людини і будь які скелі ми зрушимо.
 • Владимир
  10 Jun, 00:05
  6
  Как человек несущий данную идею самоуничтожения человечества, откройте нам страшную тайну - кто за этим стоит? Я о глобальной пропаганде "короткого замыкания" в цепи продолжения рода. Почему сейчас это мощно культивируется? Каким образом человечество продолжит свой род, если болезнь поразит большинство на этой планете? Или это отбор бесполезных организмов, которым лучше не размножаться? Если Ваша идея строится на зарабатывании денег и заботе о собственном заде (во всех смыслах), то Вы получаетесь мошенник, который пользуется чужой слабостью/недомоганием. Согласен в одном, бить людей за то, что они больны, а иначе это не объяснить, жестоко и бесчеловечно. Но. И выводить массы на заведомо провальные акции - такое же преступление. И не давайте ватным соседям лишнего повода для насмешек про гейропу. В Украине достаточно тем над которыми стоит поработать.
  Назарий Боярский
  Щодо грошей - я не отримав жодної копійки, більше того, я витратив певну суму власних коштів. Для мене це цінно як думка, як ідея, як рух. Власне, просто уявіть Марш - на що там потрібні кошти? Учасники приходять добровільно - вільне зібрання не потребує коштів, якщо це не політичне замовлення, транспаранти виготовлені самостійно, прапори надали організації. Наприклад, як потім виявилось, наші опоненти роз’їжджали на авто, що були придбані для потреби в військові зоні. Питання: де вони взяли авто?
 • Киевлянин
  10 Jun, 09:43
  6
  Здравствуйте Назарий! Вот я хочю тоже понять неужели на сегодняшний день в Украине нет более жизненоважных аспектов чем проведение марша равенства, а попросту сброда геев, би, лесбиянок и проичих извращенцев?Это на фоне войны, инфляции,безработицы, общей картинки для России и в угоду ЕС.
 • Ольга
  9 Jun, 14:36
  6
  Назарію, розкажіть, будь ласка, про участь представників ЛГБТ-спільноти у Революції Гідності та в АТО. Це дуже важливо, бо люди зараз думають, що представникам ЛГБТ аби маршувати по Києву, проте це ж не так.
 • Інна І.
  9 Jun, 14:53
  5
  Маю два питання. Перше: вже після того, як марш пройшов, і з огляду на те як він пройшов, на вашу думку, що змінилося б, на краще чи на гірше, якби він проводився і з самого початку оголошувався як відкрита акція? І друге: зараз, коли Україна по факту нажаль ще не Європа, чи не здається вам, що більш адекватним був би дещо інший формат акцій, а саме на кшталт "майдану" з більш конкретно озвучуваними вимогами ЛГБТ-спільноти до влади, а не абстрактним "права людини понад усе"?
  Назарий Боярский
  Це складне питання, з яким оргкомітет щороку стикається, як краще організувати безпеку. Не дивлячись на всі наші заходи щодо нерозголошення місця проведення, все рівно радикально налаштовані групи дізнаються, де це буде відбуватись. Імовірно наступного року ми з робимо відкритий формат акції. Я вважаю, що в цьому році правильно був вибраний закритий формат – це допомогло мінімізувати кількість постраждалих. Їх могло б зовсім не бути, якби київська влада активно займалась комунікацією з нами ще за місяць, як ми і пропонували, а не в останні дні перед Маршем. Ми розглядаємо варіант, що в наступному році це буде публічна акція, коли буде відомо, хто і де збирається. У нас є конкретні вимоги до влади, вони передаються владі, але не в рамках Маршу. Марш – це про права людини, про рівність для всіх. Тому мені вважається доречним той формат, що відбувається саме зараз, з владою ми використовуємо інші шляхи роботи.
 • Павел
  10 Jun, 09:18
  5
  Что хотели показать этим парадом?! Что вы есть известно.
 • Руслан
  9 Jun, 17:42
  5
  И в-четвертых: я смотрю на наше сумасшедшее и дикое общество, которое можно сравнить с исламистским, и не верю в то, что наша страна может стать цивилизованной и развитой. Я допускаю такую возможность в будущем (явно не близком), но... надежда только на чудо. А вы верите? Верите в то, что эти люди, которые верят в то, что из-за геев вымрет человечество, станут нормальным цивилизованным обществом? И если да, то, как вы думаете, когда это случиться?
 • Аня
  9 Jun, 13:54
  5
  Сколько человек пришли бы на марш, если не было бы анкет участников? В следующем году вы тоже собираетесь отсеивать желающих поддержать демократические, либеральные ценности?
 • Олег
  10 Jun, 09:18
  4
  Назар,добрый день.Вопрос...Почему все меньше и меньше дискуссий на тв о лгбт??читая коменты людей,особенно мужчин,просто закипает мозг от их тупости..главный их вопрос..зачем они(лгбт)себя выпячивают и чем им плохо живется.??так и хочется сказать..вот твою жену заберут в больницу ,а ты как никто будешь стоять за територий больницы ,зато твоя нелюбимая теща зайдет первой..почему не ведут дискуссии в ток шоу,каких то программах сами организации лгбт с разъяснениями для гетеро общества??
  Назарий Боярский
  Я з Вами цілком погоджуюсь. Звичайно, питання інформованості - це першочергове питання. Існують, періодично з’являються програми, пов’язані з ЛГБТ-тематикою. Окреме питання, наскільки професійно це робиться. Тому що дуже часто, на жаль, часто представників ЛГБТ запрошують заради пафосу та шоу. Потихеньку якась робота ведеться - Ви зможете знайти таку інформацію в ЗМІ.
 • Василёк
  10 Jun, 10:13
  4
  Назарий!Побольше таких парадов!Секс меньшинства должны быть равны с другими людьми.Когда планируете следующий марш?Хотелось бы во всех крупных городах Украины.
  Назарий Боярский
  Є ряд країн, де Прайди дійсно відбуваються не лише в столиці, а і в різних містах. Я переконаний, що колись це буде і в Україні, у нас є шість міст мільйонників. До речі, були події (кінопокази і т.п.) перед Прайдом в Харкові та інших містах. Дякую за побажання! Переконаний, що колись так і буде.
 • Юрасик
  10 Jun, 09:06
  4
  Зачем, и кому, это нужно было???
 • Женя
  9 Jun, 13:16
  4
  Назарий, знаете ли вы процент именно участников ЛГБТ-сообщества в марше, а не сочувствующих?
 • Иван
  10 Jun, 14:44
  3
  Здравствуйте, Назарий, 1. Зачем нужно будоражить общество ? 2. За что, собственно боритесь? Если можно без высоких определений типа равенства и свободы. На Украине нет и не может быть дискриминации геев. Слишком новый предмет для общества. Хотя геи всегда были, есть и будут. Что мешает жить своей жизнью, в своём круге общения на здоровье?
 • Morozless
  9 Jun, 15:07
  3
  Доброго дня) Назарій, скажіть, чи є можливість ефективнішої взаємодії з київською владою, міліцією для кращої організації прайду наступного разу (місце, автобуси для учасників)?
 • Дамиан
  10 Jun, 15:02
  1
  Чому ЛГБТ спільноти постійно показують себе у якості жертв??? Адже аналіз статистики ФБР щодо злочинів, скоєних на ґрунті ненависті проти гомосексуалістів у період 2000-2008рр. показує, що ймовірність будь-якої людини гомосексуальної орієнтації стати жертвою злочину на ґрунті ненависті протягом всієї його або її життя становить трохи більше одного відсотка, до того ж «геї» більш схильні до скоєння такого роду злочинів проти «натуралів», ніж «натурали» – проти «геїв». За даними ФБР, 3,98% злочинів на ґрунті ненависті здійснювалося щорічно кожним мільйоном гетеросексуалів проти гомосексуалістів, і 4,44% злочинів – гомосексуалістами проти гетеросексуалів.
 • Михаил
  10 Jun, 15:00
  1
  Здравствуйте, Назарий. К людям, "не таким как все остальные", отношусь слегка с подозрением, но, в целом, спокойно. Ради общей информации смотрел интервью по вашему "маршу равенства" и у меня сложилось мнение, что некоторые (или многие) люди с него или откровенно врут или чего-то в этой жизни не понимают. Вот, например, почему вы на этом марше? Какова цель? "Мы здесь, потому что, нас увольняют с работ, когда узнают о нашей нетрадиционной ориентации". Простите, что из этого? Зачем об этом рассказывать на работе? И каким образом можно уволить человека, который работает официально, пусть даже он гей или кто еще похуже? Можно создать тяжелые условия для работы, но не более. Это, простите меня, какой то не шибко умный популизм. Считаю, что люди другой ориентации в Украине если и испытывают какие-то сложности, то только из-за того, что они не могут просто с этим жить. Им нужно кричать об этом на каждом шагу, навязывать свое мнение (как делают, например, некоторые поклонники вегетарианства). Не ешь мяса - не кушай, зачем портить ужин людям в ресторане, которые не сделали ничего плохо, а просто сидят за бокалом вина и сочным стейком? Если же вы хотите что-то изменить, то сделайте что-то хорошее. Всей общиной возьмите под крыло какие-то детские дома, придумайте что-то. Тогда может и общество взглянет более снисходительно. "Да, они другой ориентации, но они вон сколько хорошего делают". А пока я вижу лишь людей, страдающих дефицитом внимания или которые просто не знают, что им от жизни надо.
 • Фицко
  10 Jun, 14:30
  1
  Чому у всіх релігіях світу інтимний зв'язок між мужчинами є Гріхом Ваша діяльність, порушує наш устрій який становився віками та знищує цінності Українців текст Левит 18:22 «Не ложись с мужчиною, как с женщиною: это мерзость». «Аллах не смотрит (взглядом милости) на мужчину, который сблизился с мужчиной или с женщиной в анальное отверстие»
 • Фіцко
  10 Jun, 14:18
  1
  Ваші паради оплачені Європою та США. Все це робиться для того щоб Українці не мали змоги легалізуваися за кордоном.
Комментариев (11)
Отсортировать по дате Вниз
Telamanid    10.06.2015, 12:11
Оценка:  +2
Telamanid
Я уже однажды писал по поводу геев и лесбиянок, что никто в нашей стране не считает их нужно заставлять быть такими как мы. Это их дело, как и с кем быть счастливыми. Но рекламировать свою мораль и тем более привлекать в свои ряды неустойчивую молодежь, это явное пренебрежение нашими нормами морали!
Telamanid    10.06.2015, 12:11
Оценка:  0
Telamanid
И после такого они пытаются себе пришить крылышки, а нам приставить рога?
ummon    10.06.2015, 12:04
Оценка:  0
ummon
Походу человек не пришел
тяпка    10.06.2015, 11:49
Оценка:  +9
тяпка
попа - чтобы какать...
KADAMPA    10.06.2015, 11:49
Оценка:  +1
KADAMPA
по фото видно, что он чорт... физиогномика однако...
рагуILь    10.06.2015, 11:28
Оценка:  +2
рагуILь
все всегда и везде ПРОПЛАЧЕНО! И это тоже господа) Эти гей парады тоже кому-то нужны, да да за этот шабаш тоже рассчитались, и я думаю не малыми деньгами!!!! Для этого действа даже личную охрану заказали и оплатили, иначе ихние с//раки были бы зазодраный в клочья простым народом.
рагуILь    10.06.2015, 11:28
Оценка:  +2
рагуILь
может и было там парочку пи*сов но остальные там - штатный оплачиваемый персонал. Ужас совсем не в том! Эти акции с года в год будут расти и уже вместо парочки п. там будут десятки НАСТОЯЩИХ П. и это уже будут показывать по тв. как парад на 9, только вместо шариков сами знаете что!
Коцман_Бобза    10.06.2015, 11:28
Оценка:  +3
Коцман_Бобза
+100500!

У тех кто хочет поработить весь мир есть принцип: не смог победить - выроди. ЛГБТ - самый прямой путь к вырождению. И те кто думают что это невинная шалость или глупость очень сильно ошибаются.
Vovoos    09.06.2015, 14:22
Оценка:  +2
Vovoos
Взагалі від с трілю вати цих пі...расів!!! Всіх без виключення!!! Чому мої діти мають дивитись на ці збо_чення і думати, що це модно чи так треба?!!! У_род недобитий, нажаль(((
Коцман_Бобза    09.06.2015, 13:20
Оценка:  +3
Коцман_Бобза
А он еще и еврей!
Korenoy_sibiryak    09.06.2015, 14:22
Оценка:  +4
Korenoy_sibiryak
Он просто дурак. А голубцы вообще нашли офигенное время по улицам лазить, проблем типа мало.
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь