Переключиться на мобильную версию

Євросоюз попросив Тимошенко розпочати переговори з Путіним

Україна проінформувала керівництво Європейського Союзу, що вчорашні дії Росії не давали можливості здійснювати транзит газу в Європу. ЄС у свою чергу закликав Україну і Росію розпочати переговори щодо транзиту газу на урядовому рівні.

"Україна проінформувала Єврогаз, а також керівництво Європейського союзу про те, що всі дії, які вчора чинила Росія, не давали можливості транспортувати російський газ в Європейський Союз", - сказала прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду.

Вона зазначила, що Україна не могла транспортувати російський газ у вказаному Росією напрямку, оскільки в цьому напрямку здійснюється протиток газу в східні регіони України. Прем'єр підкреслила, що Україна залишається надійним транзитером.

"Якщо всі технічні умови на початок транзиту російською стороною будуть виконані, ми як країна-транзитер доставимо газ в Європейський Союз", - вкотре запевнила прем'єр.

Водночас, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час сьогоднішньої зустрічі з Тимошенко в Києві заявив, що Європейський Союз закликає Україну й Росію розпочати переговори щодо транзиту газу в Європу на урядовому рівні.

Фіцо зазначив, що перед тим, як приїхати в Україну він спілкувався з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та канцлером Німеччини Ангелою Меркель з газової тематики.

"І є таке прохання, щоб розпочати переговори з прем'єр-міністром Росії Путіним", - зазначив він.

Як повідомлялося, під час сьогоднішньої зустрічі з Фіцо прем'єр-міністр України заявила, що поставки газу в країни Європи розпочнуться відразу після того, як Росія почне подавати його в Україну.

Крім того, сьогодні Словаччина звернулася до України з проханням протранспортурвати їй газ із західно-українських підземних сховищ газу. Прем'єр Словаччини наголосив, що в даний час у країни залишилося запасів газу на 12 днів. "Якщо протягом цього часу газ не надійде до країни, то нам доведеться вживати безпрецедентні в історії Словаччини заходи", - сказав Фіцо.

Але, Тимошенко у відповідь заявила, що Україна не може допомогти Словаччині газом власного видобутку, оскільки сама зазнає його дефіциту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь