Переключиться на мобильную версию

Євросоюз попросив Тимошенко розпочати переговори з Путіним

Україна проінформувала керівництво Європейського Союзу, що вчорашні дії Росії не давали можливості здійснювати транзит газу в Європу. ЄС у свою чергу закликав Україну і Росію розпочати переговори щодо транзиту газу на урядовому рівні.

"Україна проінформувала Єврогаз, а також керівництво Європейського союзу про те, що всі дії, які вчора чинила Росія, не давали можливості транспортувати російський газ в Європейський Союз", - сказала прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду.

Вона зазначила, що Україна не могла транспортувати російський газ у вказаному Росією напрямку, оскільки в цьому напрямку здійснюється протиток газу в східні регіони України. Прем'єр підкреслила, що Україна залишається надійним транзитером.

"Якщо всі технічні умови на початок транзиту російською стороною будуть виконані, ми як країна-транзитер доставимо газ в Європейський Союз", - вкотре запевнила прем'єр.

Водночас, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час сьогоднішньої зустрічі з Тимошенко в Києві заявив, що Європейський Союз закликає Україну й Росію розпочати переговори щодо транзиту газу в Європу на урядовому рівні.

Фіцо зазначив, що перед тим, як приїхати в Україну він спілкувався з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та канцлером Німеччини Ангелою Меркель з газової тематики.

"І є таке прохання, щоб розпочати переговори з прем'єр-міністром Росії Путіним", - зазначив він.

Як повідомлялося, під час сьогоднішньої зустрічі з Фіцо прем'єр-міністр України заявила, що поставки газу в країни Європи розпочнуться відразу після того, як Росія почне подавати його в Україну.

Крім того, сьогодні Словаччина звернулася до України з проханням протранспортурвати їй газ із західно-українських підземних сховищ газу. Прем'єр Словаччини наголосив, що в даний час у країни залишилося запасів газу на 12 днів. "Якщо протягом цього часу газ не надійде до країни, то нам доведеться вживати безпрецедентні в історії Словаччини заходи", - сказав Фіцо.

Але, Тимошенко у відповідь заявила, що Україна не може допомогти Словаччині газом власного видобутку, оскільки сама зазнає його дефіциту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь