Переключиться на мобильную версию

Ющенко назвав неринковою ціну в $450 за тисячу кубометрів газу

Президент України Віктор Ющенко заявив, що російська ціна за газ для України у 450 доларів за тисячу кубометрів газу не є ринковою.
Ющенко готовий судитися з Росією
Ющенко готовий судитися з Росією
mynews.com.ua

"Газпром постачає газ Німеччині за ціною 250-280 доларів за тисячу кубометрів, Білорусі - за 118 доларів за тисячу кубометрів; для Чехії ціна російського газу складає до 300 доларів США", - сказав Ющенко на прес-конференції у середу.

Таким чином, сказав Ющенко, "ціна в 450 доларів для України не є ринковою".

Крім того, Ющенко закликав Європейську комісію сформувати комісію, яка б вивчила причини кризи з постачаннями газу до Європи.

Зокрема, Президент України закликав Євросоюз перевірити заяви Росії про несанкціонований відбір Україною газу, який призначений для Європи.

За словами Ющенка, якщо Росія надасть такі факти, Україна готова в судовому порядку довести свою правоту.

Він також підкреслив, що Україна може довести у суді свою непричетність до припинення постачань газу до Європи.

Коментуючи намір деяких європейських країн оскаржити у суді припинення транзиту газу, Ющенко зазначив, що Україна підтримує будь-які дії Європи, оскільки здатна довести свою непричетність до проблеми з постачаннями газу.

“Ми підтримуємо будь-які європейські зусилля, аби якнайскоріше відновити постачання газу в повному обсязі”, - сказав Ющенко.

Нагадаємо Ющенко заявив, що наразі постачання російського газу до Європи можливе лише у разі надання Газпромом повного об’єму для забезпечення роботи української газотранспортної системи у режимі транзиту на захід.

Крім того Ющенко запропонував Росії подати на Україну до суду в разі наявності у неї доказів несанкціонованого відбору українською стороною російського газу, призначеного для Європи. Росія, у свою чергу заявила, що неодмінно звернеться до міжнародного арбітражного суду у зв’язку з діями України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь