Переключиться на мобильную версию

Ющенко, Качинський і Тополанек обговорили газову ситуацію

У польському місті Вісла Президент України Віктор Ющенко та президент Польщі Лех Качинський провели телефонну розмову з Міреком Тополанеком - прем'єр-міністром Чехії, яка наразі головує в Європейському Союзі.
Ющенко, Качинський і Тополанек обговорили газову ситуацію
Ющенко, Качинський і Тополанек обговорили газову ситуацію
static.24.u

Сторони обговорили ситуацію щодо транзиту російського газу в Європу і пропозицію України щодо невідкладного підписання технічної угоди з транзиту російського газу до країн ЄС, повідомляє прес-служба Президента України. 

Крім того, відбулася телефонна розмова Президента України Віктора Ющенка та президента Польщі Лєха Качинського з головою Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу. 

Сторони обговорили доцільність та мету проведення саміту за участю України, Росії та Євросоюзу і домовилися в найкоротший термін після консультацій з головами інших європейських держав визначитися з місцем та датою проведення заходу. Ющенко ще раз підтвердив єдність позицій Президента й прем'єр-міністра України в питаннях співпраці в газовій сфері. 

Президент України також поінформував Баррозу про готовність української газотранспортної системи до транзиту всіх законтрактованих обсягів газу для європейських споживачів. Зі слів Президента України, головною причиною непоновлення поставок газу є його відсутність на вході в ГТС України в обсягах, які передбачені в контрактах, укладених між Газпромом та європейськими споживачами. 

Нагадаємо, що Президент України Віктор Ющенко перебуває з одноденним робочим візитом у Польщі. Візит відбувся на запрошення польської сторони. 

Раніше президент Польщі Лех Качинський заявив, що українська сторона не винна в тому, що російський газ в даний час не надходить до Європи. 

Як повідомлялося, Президент України Віктор Ющенко вважає доцільною ідею проведення тристороннього саміту глав держав і урядів у форматі Україна - Росія - країни ЄС, які споживають імпортований російський газ. 

Раніше Ющенко заявив, що наразі постачання російського газу до Європи можливе лише у разі надання Газпромом повного обсягу для забезпечення роботи української газотранспортної системи в режимі транзиту на захід.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь