Переключиться на мобильную версию

Литвин заявив, що Ющенко не реагує на Раду, а його імпічмент неможливий

Глава Верховної Ради України Володимир Литвин в ефірі російського радіо Ехо Москвы заявив, що реалізувати процедуру імпічменту в Україні неможливо, а також спрогнозував розвиток подій у випадку висловлення недовіри уряду.

"Технологічно можна будь-яку процедуру провести, але у нас немає такого поняття. У нас є закон, і є регламент. Так от якщо дотримуватися закону, а я маю на увазі, це Основний Закон, тобто Конституція України, то реалізувати процедуру імпічменту абсолютно неможливо. Навіть за тієї умови, що буде прийнято закон про спеціальні та слідчі комісії, і Президент той закон підпише.

Що відкриє шлях до легалізації роботи відповідної комісії, яка повинна займатися визначенням провин глави держави. Що дасть можливість мати спеціального слідчого, спеціального прокурора і так далі ... ", - сказав Литвин в інтерв'ю Еху Мoскви.

Водночас, він зазначив, що "навіть якщо ці всі правові вимоги буде витримано, просто часу не вистачить".

"Оскільки до середини року потрібно прийняти постанову Верховної Ради про встановлення дня проведення виборів Президента України. А у нас до всього іншого, починають розпалюються тільки суперечки, дискусія навколо того, коли ж ці вибори проводити? З того моменту обчислювати термін перебування Віктора Ющенка на президентському посту, коли відбувся 3-й тур виборів, або з моменту приведення до присяги? Моя особиста точка зору полягає в тому, що з моменту, коли Президент офіційно вступив на свою посаду. Я вважаю в цьому питанні для того, щоб не створювати з цього проблему всесвітнього масштабу, провести відповідні консультації і з Конституційним судом, і з Центральною виборчою комісією, і прийняти зважене рішення", - резюмував спікер.

Також глава українського парламенту в своєму інтерв'ю спрогнозував, що буде в разі, якщо Верховна Рада України приймає рішення про недовіру уряду.

"Ось я сьогодні керівникам фракцій малював наступну картину. Припустимо, Верховна Рада України приймає рішення про недовіру уряду. Уряд у відставку, але він виконує обов'язки до того моменту, поки не буде сформовано нову коаліцію. Коли буде сформовано нову коаліцію невідомо, а таке рішення дасть можливість уряду говорити, чи ми можемо ефективно працювати, приймати адекватні, вичерпні рішення, або ми, по суті справи, перебуваємо в напівлегальному стані. І тоді уряд взагалі не звертатиме уваги на Верховну Раду, як сьогодні, на жаль, це робить президент України - не реагує на рішення Верховної Ради України", - зазначив Литвин.

"І що буде в країні? Остаточний колапс. Тому я колег запитую:" Нам потрібен процес або ми повинні вийти на прогнозований результат, від якого б вкотре не трясло країну ". Тому, на мій погляд, потрібно йти від зворотного. Той час, коли Верховна Рада не працюватиме в пленарному режимі, використовувати для того, щоб спробувати сформувати коаліцію, бо протилежна сторона стверджує, що коаліції немає. Якщо її немає, будь ласка, сформуйте свої пропозиції стосовно коаліції, і протягом однієї години, якщо у вас буде 226 голосів, ви вирішите всі проблеми кардинально".

Нагадаємо, вчора на погоджувальній раді українські парламентарії вирішили 5 лютого заслухати звіт уряду. Днем раніше Рада відмовилася підтримати звернення українського парламенту до Федеральних зборів РФ, а також відмовилася прийняти проект постанови про ситуацію із постачанням природного газу в Україну.

Водночас, Рада створила слідчу комісію з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь