Переключиться на мобильную версию

Тимошенко поговорила з Меркель, Туском та Баррозу

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко провела телефонні розмови з лідерами європейських держав.

Про повідомили  в Управлінні у зв’язках зі ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів.

Глава українського уряду, Юлія Тимошенко, обговорила з главами урядів згаданих країн ситуацію із транзитом російського газу до країн Євросоюзу і шляхи вирішення цієї проблеми.

Зокрема, під час розмови з Меркель сторони обговорили шляхи виходу із кризи, пов’язаної з припиненням транзиту газу до ЄС через територію України.

Тимошенко поінформувала канцлера Німеччини про останні пропозиції української сторони щодо виходу з кризи. Зокрема, надісланий європейській і російській сторонам проект технічної Угоди для відновлення транзиту газу до ЄС, а також про телефонну розмову з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним і досягнуту домовленість про проведення двосторонніх переговорів з газового питання 17 січня у Москві. Сторони погодилися на важливості дотримання обома країнами положень Меморандуму, підписаного 2 жовтня 2008 року прем’єр-міністрами України і Росії.

Канцлер Німеччини повідомила українського прем’єр-міністра про свій намір обговорити це коло питань під час своєї зустрічі з Путіним у Берліні завтра, 17 січня.

Під час розмови з Дональдом Туском польський прем’єр поінформував українську сторону про підсумки нещодавньої зустрічі у Братиславі країн Вишеградської четвірки.
Співрозмовники також обговорили актуальні питання двосторонньої співпраці між Україною та Польщею.

Крім тогою, прем’єри України та Польщі обговорили шляхи виходу з газового конфлікту та актуальні питання двосторонньої співпраці.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступив за негайне підписання тимчасової технічної угоди про транзит газу між НАК Нафтогаз України і російським Газпромом для відновлення постачання палива до європейських країн.

Тимошенко повідомила, що Україна представила проект цього документа єврокомісару з енергетичних питань Андрісу Пібалгсу і російській стороні.

Прем’єр-міністр України також повідомила про її конструктивну телефонну розмову з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним і досягнуту з ним домовленість про проведення у суботу, 17 січня, у Москві двосторонніх урядових переговорів із газового питання.

Вона також повідомила про розвиток ситуації та кроки, які здійснює Україна для якнайшвидшого відновлення транзиту газу до країн ЄС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь