Переключиться на мобильную версию

Ющенко й Браун обговорили ситуацію на газовому ринку

Президент України Віктор Ющенко в Лондоні в четвер, 15 січня, провів зустріч із прем'єр-міністром Великобританії Гордоном Брауном, основною темою якої стала ситуація на газовому ринку.

Як сказав Ющенко після закінчення зустрічі, "у нас відбулася із прем'єр-міністром Великобританії досить довга розмова, присвячена одному - ситуації на газовому ринку та поставці Росією газу європейському споживачеві. У мене була єдина мета - донести інформацію про розвиток цієї ситуації й найголовніше - щодо плану її врегулювання".

Про це повідомляє прес-служба Президента.

Глава української держави вже вкотре підкреслив, що Україна повністю виконує свої зобов'язання з забезпечення транзиту російського газу в країни Європи. Ющенко також підкреслив, що Україна повністю розрахувалася за газ, що був поставлений їй в 2008 році, додавши при цьому, що держава торік і особливо з 1 січня 2009 року не провадила несанкціонований відбір газу.

Президент зазначив, що Україна не крала й не краде газ. Якщо це питання залишається таким гострим, ми ще раз звертаємося до Єврокомісії з проханням створити спеціальну комісію, яка б досліджувала питання, пов'язані з поставками російського газу, виконання Україною функцій транзитера, і найголовніше - могла б дати оцінку про відбір або не відбір Україною газу з російських поставок у Європу.

Також Ющенко підкреслив, що Україна до моменту укладання угоди із РФ про ціну на газ і ставці на транзит готова безкоштовно здійснювати прокачування газу до європейських споживачів. За його словами, доставка газу в країни ЄС є завданням номер один.

За словами Президента, Україна робить все, щоб забезпечити в неможливих умовах виконання функцій поставки російського газу, додавши, що всі українські державні гарантії вже офіційно спрямовані на адресу російської сторони.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь