Переключиться на мобильную версию

Влада Києва заборонила делегатам від УПЦ провести богослужіння в Софійському соборі

Українським делегатам на Помісний Собор заборонили здійснити літургію в Софійському соборі Києва.
Влада Києва заборонила делегатам від УПЦ провести богослужіння в Софійському соборі
Влада Києва заборонила делегатам від УПЦ провести богослужіння в Софійському соборі
www.svali.ru

Влада Києва заборонила делегатам майбутнього Помісного Собору від Української церкви провести богослужіння в Софійському соборі. 

Про це повідомляє прес-служба митрополита Київського і всієї України Володимира. 

Як йдеться в повідомленні, опублікованому в неділю, 18 січня, на сайті Української православної церкви (УПЦ), "відмова надати храм Святої Софії для богослужіння, незважаючи на попередню усну домовленість між Церквою та державним керівництвом, і мотиви, які пролунали, свідчать про відсутність у влади доброї волі, а також важелів впливу на процеси, які відбуваються в національній та релігійній сферах життя українського народу". 

Автори документа вгледіли в цьому "неповагу деяких чиновників до найбільшої релігійної організації України - канонічної Української православної церкви", а також "небажання вирішувати питання подолання розколів в українському православ'ї канонічним шляхом". 

Крім того, в УПЦ обвинуватили владу у відсутності реальних дій і кроків назустріч Українській православній церкви. 

Зазначимо, що 17 січня в Києві пройшла нарада делегатів Помісного Собору від Української церкви, які відправляться в Москву для участі у виборах нового патріарха Московського і всієї Русі. 

Зі слів керівника Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української церкви архімандрита Кирила, мета зборів (у Софійському соборі) - помолитися про успіх майбутнього Собору. 

Він висловив надію на те, що учасникам наради дозволять здійснити літургію в Софійському соборі - вперше після 1990 року. 

Наразі собор має статус музею. 

Раніше повідомлялося, що Митрополит Київський і всієї України Володимир не захотів висувати свою кандидатуру на Московський патріарший престол. 

Помісний Собор Російської православної церкви, який обере нового патріарха, пройде 28-29 січня.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь