Переключиться на мобильную версию

Чандраян-1 зазирнув у вічну темряву місячних кратерів

Радар NASA Mini-SAR, який встановлено на індійському зонді Чандраян-1, дозволив людям вперше зазирнути на дно невидимих з Землі полярних місячних кратерів, куди ніколи не потрапляє сонячне проміння.
Чандраян-1 зазирнув у темні глибини Місяця
Чандраян-1 зазирнув у темні глибини Місяця
isro.org

Про це повідомляє NASA.

Саме в таких кратерах, як вважають вчені, можуть зберегтися відкладення льоду, яке буде не зайвими у майбутніх місячних експедиціях.

"Єдиний спосіб досліджувати такі області - використовувати орбітальний радар", - говорить Бенджамен Басс з університету Джона Хопкінса, США.

Він є одним з розробників радара Mini-SAR, який успішно пройшов тестування і передав перші зображення - частину кратера Хейворт біля південного полюса Місяця і кратера Сірс поблизу північного полюса.

"Впродовж наступних кількох місяців ми маємо намір повністю налаштувати цей інструмент для збору цінної наукової інформації про Місяць", - зазначив Джейсон Красен, виконавчий директор програми.

Збір даних за допомогою радара та їх аналіз допоможе вченим виявити, чи існують на дні занурених у вічну темряву кратерів біля місячних полюсів відкладення льоду, які закриває шар породи.

Перша в історії Індії Місячна місія стартувала з космодрому на острові Шрихарікота на півдні країни 22 жовтня 2008 року. Космічний зонд Чандраян-1, який здолав дистанцію в 380 тисяч кілометрів від Землі, досяг довколамісячної орбіти 12 листопада.

Чандраян - перший індійський космічний апарат, який відправили за межі земної орбіти, і третій апарат з вивчення Місяця з Азії після Японії та Китаю.

11 наукових приладів з різних країн, які встановлено на Чандраяні-1 дозволять створити докладний атлас місячної поверхні, здійснити радіозондування місячної поверхні в пошуках металів, води й гелію-3. П'ять приладів створено в Індії, шість - за кордоном (у США та Європі). Серед них спектрометри, лазерні вимірювачі відстаней, камери, радар та апарат відокремлювання.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь