Переключиться на мобильную версию

Литвин заявив, що на імпічмент немає часу, а на закон про ТСК Ющенко накладе вето

Глава Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що на сьогодні практично немає часу для організації усунення Віктора Ющенка з поста Президента в порядку імпічменту і спрогнозував, що Президент накладе вето на закон про ТСК.
Литвин: Зрозуміло, що слід очікувати вето на цей закон
Литвин: Зрозуміло, що слід очікувати вето на цей закон
prikol.i.ua

"Навіть якщо дотримуватися правових принципів, включаючи закон про спеціальні тимчасові слідчі комісії, то часу практично організувати цей процес немає", - сказав сьогодні Литвин, зазначивши, що в цьому питанні більше домінує політичний підхід.

Спікер також висловив думку, що політична складова додаватиметься до всіх аспектів діяльності органів влади. "Тому завдання своє я бачу, щоб врівноважити і не допустити домінування політики, оскільки це призведе до згубних наслідків для країни", - підкреслив голова Ради.

Він також зауважив, що під час ухвалення закону про ТСК звертався до народних депутатів із проханням прийняти виважений закон, щоб потім, після зміни влади, не виникало спокуси "підправити цей закон, щоб захистити себе".

Литвин зазначив, що закон про ТСК є в першу чергу інструментом опозиції для контролю за діями влади, але у нас цей інструмент буде перетворено на інструмент зведення рахунків між політиками. "Зрозуміло, що слід очікувати вето на цей закон", - сказав спікер.

Водночас, він висловив думку, що потенціал для подолання вето є надзвичайно великим.

Нагадаємо, 15 січня парламент прийняв Закон Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію та тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України. За це рішення проголосували 408 народних депутатів із 433 зареєстрованих у залі. Цим законом, зокрема, передбачено особливості діяльності спецкомісії, яка займатиметься проведенням розслідування обставин вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину.

Крім того, заступник глави Секретаріату Президента України - Представник Президента в Конституційному суді Марина Ставнійчук заявила, що рекомендуватиме Ющенку підписати закон про ТСК, оскільки цього вимагають національні інтереси держави.

На думку Ставнійчук, цей закон щонайменше ще півроку тому потрібно було прийняти для унормування повноважень Ради, якби парламент прислухався до пропозицій Президента. Як зазначила Ставнійчук, йдеться про необхідність визначення порядку створення, статусу та організації діяльності тимчасових спеціальних, тимчасових слідчих і спеціальних тимчасових слідчих комісій.

"Конституція України передбачає можливість створення таких комісій. І глава держави завжди стояв на чіткій позиції і неодноразово заявляв про необхідність законодавчого закріплення механізму діяльності згаданих комісій", - зазначила вона.

Представник Ющенко висловила сподівання, що прийнятий парламентом закон, який надійде на підпис Президента, відповідатиме Конституції, а також враховуватиме виражені Президентом пропозиції, які ґрунтувалися на необхідності чіткого дотримання положень Основного Закону та недопущенні порушень конституційних прав і свобод громадян.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь