Переключиться на мобильную версию

Ъ: Костенко очолить впливовий парламентський комітет

Главою парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу стане Юрій Костенко, пише видання Коммерсантъ-Україна в статті Юрій Костенко набирає кадрову вагу.
Костенко стане главою парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу
Костенко стане главою парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу
mignews.com.ua

Газета пише, що в лютому, у перші дні нової сесії парламенту, пана Костенка мають призначити головою комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Посада голови комітету з ПЕК звільняється у зв'язку з тим, що Миколу Мартиненка, нинішнього голову комітету, обрано головою фракції НУ-НС. "Рішення про призначення Костенка прийнято на 100%", - заявило виданню джерело у фракції.

Костенко підтвердив Ъ-Україна, що можливість призначення його керівником комітету дійсно розглядається. Блок Юлії Тимошенко не заперечує проти його кандидатури.

"Пост глави комітету з ПЕК - квота НУ-НС, оскільки саме вони мають визначати кандидата. І якщо є політичне рішення про його затвердження - очевидно, його буде затверджено", - сказав учора заступник голови комітету з ПЕК Михайло Волинець.

Опозиційні депутати поки що не прогнозують, яким буде рішення їх фракцій. Відомо, що після створення коаліції БЮТ, НУ-НС і блоку Литвина в більшості голосувань коаліцію підтримували комуністи. Не виключено також ймовірність того, що Костенка підтримають представники групи Єдиний центр і лояльні Президенту члени фракції НУ-НС, оскільки це призначення вигідно і Віктору Ющенку.

Коммерсантъ нагадує, що один із соратників Костенка по партії - Богдан Соколовський, один із 16 членів правління Української народної партії - зараз є уповноваженим Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки.

У парламенті впевнені, що призначення Костенка стане компенсацією підтримки коаліції народними депутатами від УНП. Як відомо, при її створенні вирішальним став голос депутата Ярослава Джоджика, а в кінці минулого тижня всі шість депутатів від партії підтримали зміну керівництва фракції.

Джерела Ъ-Україна зазначають, що кадрові претензії УНП не обмежуються призначенням Костенка. "Не секрет, що на початку лютого відбудеться ротація ряду міністрів. Зараз обговорюється можливість призначення одного із депутатів від УНП на міністерський пост. У цьому випадку він замінить людину, що працює в уряді за квотою БЮТ. Але тут є складності, і це рішення остаточно ще не затверджено", - уточнив один із співрозмовників Ъ-Україна.

Депутатів із коаліції бентежить той факт, що у випадку виходу одного з представників НУ-НС у виконавчу владу в парламент потрапить наступний за списком кандидат у депутати - голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук.

Формально він член партії Наша Україна, але в парламенті впевнені, що пан Матчук близький до Єдиного центру. "Він - людина Балоги і не піде в коаліцію. А у нас зараз кожен голос на рахунку", - заявив виданню один із народних депутатів, що побажав залишитися неназваним.

Нагадаємо, 16 січня народного депутата від блоку Наша Україна - Народна самооборона Миколу Мартиненка обрано на посаду голови парламентської фракції цієї політсили.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь