Переключиться на мобильную версию

МВС: В Україні усе частіше викрадають людей з метою викупу

Останнім часом в Україні зафіксовано збільшення кількості злочинів, пов'язаних із викраденням людей або захопленням заручників з метою отримання викупу.

Про це сьогодні заявив перший заступник міністра внутрішніх справ, начальник Головного управління по боротьбі із організованою злочинністю (ГУБОЗ) МВС України Володимир Бедриківський.

За його словами, аналітики ГУБОЗ пов'язують це, в першу чергу, із зменшенням латентності таких протиправних дій. Тобто, родичі потерпілих здебільшого не ведуть переговори із викрадачем самостійно, а звертаються за допомогою до фахівців, зокрема, спецпідрозділу по боротьбі із організованою злочинністю.

У минулому році спецпідрозділ УБОЗ успішно провів майже 20 спецоперацій із звільненню заручників. У цілому органами внутрішніх справ у минулому році розкрито понад 230 фактів злочинної діяльності, пов'язаної із незаконним позбавленням волі або викраденням людини.

Як правило, такі злочини скоюють організовані злочинні групи із використанням вогнепальної зброї. До злочинів зловмисники ретельно готуються, застосовуючи технічні засоби, відстежують графік і маршрут пересування потерпілих, перевіряють їхню платоспроможність.

Однак, зафіксовано і факти, коли жертви інсценують своє викрадення. Мова йде, в першу чергу, про дітей багатих батьків.

Нагадаємо, на початку цього року у Вінниці міліція затримала підприємця з Полтави, який інсценував викрадення власного мікроавтобуса.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь