Переключиться на мобильную версию

СБУ склала протокол про порушення Коновалюком закону про держтаємницю

Служба безпеки України склала протокол про порушення законодавства про державну таємницю депутатом Верховної Ради від Партії регіонів Валерієм Коновалюком.
СБУ направила протокол до суду
СБУ направила протокол до суду
Кореспондент

Як повідомила СБУ, протокол про адміністративне порушення складено за пунктом 6 статті 212-2 Кодексу про адміністративні правопорушення (невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці).

За таке правопорушення передбачено відповідальність у вигляді стягнення штрафу з громадян від одного до трьох неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а з посадових осіб - від трьох до десяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Протокол складено за результатами службового розслідування комісії Ради із вивчення обставин розголошення таємного документу в мережі Інтернет, що завдало шкоди національним інтересам і завдає економічних втрат українським підприємствам.

На думку комісії, дії Коновалюка могли призвести до втрати секретного документу або розголошення державної таємниці.

Слідчі Служби встановили, що в діях народного депутата містяться ознаки неодноразових порушень вимог "Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях", що затверджено постановою Кабінету міністрів від 2 жовтня 2003 року.

СБУ направила протокол та інші матеріали розслідування до суду.

Нагадаємо, 18 листопада 2008 року співробітники СБУ зробили виїмку серверів в офісі провайдерських фірми сайту Daily.UA в рамках розслідування кримінальної справи за фактом розголошення державної таємниці. 14 листопада року СБУ допитала Коновалюка за фактом розголошення держтаємниці.

Раніше СБУ порушила кримінальну справу за фактом розголошення відомостей, що є державною таємницею. 1 жовтня в Інтернеті було опубліковано копію листа державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення Укрспецекспорт із грифом обмеження доступу, а також інтерв'ю Коновалюка з коментарем до цього документу.

Згідно із висновком державного експерта з питань таємниць, відомості, які наведено в зазначеному листі й інтерв'ю, є держтаємницею і мають гриф Секретно.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь