Переключиться на мобильную версию

Ющенко оскаржить у КС рішення ВР щодо глави Нацбанку

Президент України Віктор Ющенко звернеться до Конституційного суду з поданням про визнання рішення Верховної Ради про відміну постанови про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку неконституційним.
Ющенко оскаржить у КС рішення ВР
Ющенко оскаржить у КС рішення ВР
ura-inform.com

Про це заявляє заступник глави Секретаріату Президента України - уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю СБУ Ігор Пукшин.

"Президент України звернеться до Конституційного суду з поданням про визнання вказаної постанови Верховної Ради України неконституційною, але не для того, щоб відновити повноваження Стельмаха, оскільки вони не припинені, а лише для того, щоб запобігти подібним квазікадровим рішенням народних обранців у майбутньому", - цитує прес-служба глави держави Пукшина у понеділок.

Характеризуючи рішення по НБУ, Пукшин підкреслив, що воно неконституційне і незаконне, і тому Стельмах залишається повноправним і легітимним головою НБУ і продовжить здійснення свої повноважень.

Заступник глави Секретаріату Президента підкреслив, що глава НБУ може бути звільнений з посади виключно в порядку, передбаченому Конституцією, тобто лише за поданням глави держави.

Говорячи про інше рішення Верховної Ради - постанову про відповідальність Президента України Віктора Ющенка у фінансовій сфері, Пукшин підкреслив, що воно є ще абсурднішим. Адже покладання на Президента відповідальності за стан справ у економіці держави, на фінансовому ринку, в соціальній сфері не відповідає Конституції, оскільки визначає відповідальним Президента України за ті сфери, які за Конституцією України є прерогативою парламенту і уряду.

Пукшин констатує: такого роду рішення свідчать лише про одне: уряд і фракції, що голосували за ці постанови, намагаються відвернути увагу суспільства від невдалих "газових переговорів", бюджетної кризи, що наближається, критичного стану економіки держави. Не виключено, що такими діями уряд хоче дістати доступ до можливості неконтрольованої емісії гривні для покриття дефіциту і недонадходжень до державного бюджету 2009 років.

За словами представника президентського Секретаріату, ці рішення Верховної Ради є політичними демаршами і не спричиняють за собою жодних юридичних наслідків.

Як повідомлялося, перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак назвав незаконним рішення парламенту про відміну призначення Стельмаха главою НБУ.

Сьогодні Верховна Рада відмінила свою постанову від грудня 2004 року про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь