Переключиться на мобильную версию

МЗС визначило пріоритети на 2009 рік

Міністерство закордонних справ учора оприлюднило перелік своїх пріоритетних завдань на 2009 рік. Серед найбільш важливих виявилася мінімізація ідеологічної складової у відносинах з Росією, пише видання Коммерсантъ-Україна в статті Дружба у всі боки.
МЗС визначило основні завдання
МЗС визначило основні завдання
lenta.ru

За словами міністра закордонних справ Володимира Огризка, до кінця року у МЗС мають намір, зокрема, завершити переговори щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, укласти двосторонні угоди про спрощення візового режиму з Великобританією, Ісландією та Швейцарією, а також забезпечити реалізацію хартії про стратегічне партнерство України і США.

Газета пише, що до числа найбільш пріоритетних завдань МЗС відноситься і розробка Річної національної програми Україна-НАТО щодо інтеграції України в альянс, рішення про створення якої було прийнято за підсумками зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО.

"У лютому до нас приїжджає експертна група секретаріату НАТО, і ми почнемо процес зближення позицій двох сторін. Ми поставили за мету - максимум у квітні підготувати цю програму, затвердити її та розпочати її реалізацію", - заявив Огризко.

Ъ-Україна пише, що пріоритетними для МЗС залишаються і стратегічні відносини з Російською Федерацією, які міністр закордонних справ хоче бачити "рівноправними, взаємовигідними і прагматичними".

"Настав час позбутися від стереотипів і штампів братства та історичної близькості - ми дві суверенні незалежні держави і будуємо відносини на засадах міжнародного права", - підкреслив Огризко. Для цього МЗС має намір уже цього року закінчити інвентаризацію всіх об'єктів, що використовуються російським Чорноморським флотом у Криму, завершити процес демаркації українсько-російського кордону та делімітації водного простору в Азовському морі та Керченській протоці.

Раніше міністр закордонних справ Володимир Огризко заявляв, що газотранспортна система України не належатиме нікому, окрім самої України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь