Переключиться на мобильную версию

Ющенко обговорив з Баррозу об'єднання українських та європейських енергосистем

Глава Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу під час спільної прес-конференції з Президентом України Віктором Ющенком у Брюсселі заявив, що Європа зацікавлена в об'єднанні українських та європейських електричних та енергетичних систем.
Сьогоднішня спільна прес-конференція
Сьогоднішня спільна прес-конференція
Фото Миколи Лазаренка/ Прес-служба Президента
Зокрема, Баррозу наголосив, що в ході двосторонніх переговорів не обговорювалася можливість укладення між Україною та ЄС прямих контрактів щодо транзиту російського газу. За його словами, також сторони не вели мову про конкретні комерційні проекти.

"Ми говорили про більш стратегічні відносини між Європейською комісією та українською владою", - сказав голова Єврокомісії, додавши, що сторони висловили зацікавленість в об'єднанні української та європейської електричної та енергетичної мереж.

У свою чергу, Президент України зазначив важливість приєднання України до європейського договору про енергетичне співробітництво вже в цьому році. Ющенко підкреслив, що Україна веде відкриту політику і зацікавлена в тому, щоб Європа розглядала Україну як надійного партнера та транзитера.

Крім того, Баррозу привітав позицію Ющенка щодо необхідності виконання українсько-російських газових контрактів. Він зауважив, що з січня відбувалися дуже інтенсивні міжнародні переговори щодо газових питань. Важливою він назвав і сьогоднішню зустріч.

"Я вдячний Віктору Ющенку за запевнення у тому, що він повністю підтримує угоди між Україною і Росією. Це дуже важливий крок, щоб ефективно розвивати наші відносини", - сказав Баррозу.

Він також зазначив, що в ході сьогоднішньої зустрічі представників ЄС та України велика увага приділялася питанню уникнення труднощів з поставками газу в майбутньому, зокрема, мова йшла про приєднання української системи до європейських електричних та енергетичних систем і вступ України в європейське енергетичне співтовариство.

Крім того, Баррозу прийняв запрошення Ющенка відвідати Україну. Він зазначив, що здійснить цей візит як символ підтримки політичних та економічних реформ в Україні, які він вважає дуже важливими, в тому числі й для інтеграції України в Євросоюз.

У рамках свого робочого візиту до Брюсселя Президент України сьогодні провів зустріч з керівництвом Евроcоюзу: головою Єврокомісії, комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин Бенітою Ферреро-Вальднер, представниками Єврокомісії.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь