Переключиться на мобильную версию

Онлайн-конференция с волонтером Ив Богданом

В пятницу, 25 декабря, редакцию bigmir.net посетил волонтер, который помогает семьям погибших бойцов 95-й отдельной аэромобильной бригады.

Иван Богдан (Iv Bogdan) рассказал, как приходится семьям погибших героев, что сейчас происходит в горячих точках Донбасса, где несет службу 95-я бригада.

Богдан - волонтер, через карточку которого прошло не меньше 2 млн. гривен на помощь 95-й бригаде и их семьям. Иван Богдан также планирует организовать системную помощь детям, поддержку, обучение, развитие и ищет меценатов для конкретных семей. Подробнее о деятельности организации можно прочитать на сайте.

Смотри также - Иван Богдан в гостях у bigmir)net:

Задайте вопрос
Вопросы
32
Лучшие
Последние добавленные
 • Валерий
  23 Dec, 16:00
  15
  Мы в Мариуполе возмущены ,может Вы знаете ответ ! От такого"ГАРАНТА "и его генералов - продажных посипак- ответа нет ! КАК СДАЛИ КОМЕНТЕРНОВО,РАССТРЕЛИВАТЬ ГОРОД ,ИЛИ ЭТО ИГРЫ НАШЕГО ФАНТИКА,ИЛИ ТУПОСТЬ ДЕГЕНЕРАТОВ- ГЕНЕРАЛОВ ??? МОЖЕТ ЭТИХ СКОТОВ НА ПЕРЕДОК или РАССТРЕЛЯТЬ В КИЕВЕ ??? ОТВЕТЬТЕ !
  Иван Богдан
  Добрий день! Мене звати Богдан Іван, з одного боку я працюю в одній з німецьких компаній, а з іншого боку я є волонтером, який допомагає в тому числі і нашим військовим. Я хотів би привітати всіх римо-католиків з Різдвом! Вітаю всіх свої друзів, всіх своїх колег по роботі! Хорошого свята, правда, цього року воно без снігу, але, сподіваюсь, враження від свята будуть! Питання, яке набрало найбільшу кількість балів, - мені важко відповісти на це запитання, це, швидше, точка зору людини. Нічого не можу сказати про Комінтернове або про тупість генералів, тому, що тих генералів, кого я знаю особисто, я вважаю професійними військовими. Про всіх інших я можу судити виключно з інформації, яка є в медіа.
 • Дмитрий
  24 Dec, 11:12
  14
  Мой вопрос о воровстве волонтёров , набравший наибольшее количество лайков модеры удалили ((((((((((((((( спс за свободу слова ))))
  Иван Богдан
  На жаль, не знаю, яким було питання, яке стосувалось нечесності волонтерів. Теж, напевно, як і людина, яка його написала, чув і читав про таке. Якщо є такі випадки, мені дуже шкода, тому що це дискредитує в принципі весь цей добрий рух, яким зараз займається дуже багато людей в Україні.
 • Арсеній Петрович
  23 Dec, 12:09
  10
  Пане Іване, вітаю! Чому ви вирішили допомагати родинам бійців? НАскільки мені відомо, держава забезпечує їх всім необхідним.
  Иван Богдан
  Як Вам сказати... Вступна інформація щодо того, як це відбувається, як це роблю я. Моя постійна діяльність з точки зору волонтерства - це допомога військовим підрозділам. Так сталось, що найбільшу кількість часу в силу певних обставин я присвятив саме 95 бригаді. Зараз, коли часу стало трошки більше, коли на передовій стало трошки тихіше, коли немає активних військових дій - виникла ідея допомогти сім'ям, в яких загинули військові та залишились маленькі діти. Не впевнений, що будь яка компенсація від держави зможе якимось чином повернути загиблого чоловіка в кожну сім'ю. За останні місяці я мав можливість поспілкуватись з 22 родинами загиблих - так, вони отримують компенсацію від держави, передбачену законодавством, але в жодній родині я не побачив від цього радості. Я вважаю, що якщо є можливість, якщо є люди, які хотіли б певним чином допомогти таким родинам, - я б хотів, щоб про ці родини знали більше, щоб ці діти мали можливість отримати трохи більше уваги і допомоги від суспільства, від людей, які не відчули на собі війну, ніж це було прийнято до цього.
 • Светлана
  22 Dec, 14:29
  7
  Насамперед хочу висловити Вам подяку за такі добрі справи. Чи маєте якусь статистику по бійцям? скільки діток лишилися без батьків? скільком вдалося допомогти? чи були певні випадки особливої допомоги? Щасти вам!
  Иван Богдан
  Як я вже сказав раніше, коли мова йшла про ідею допомогти родинам загиблих, я намагався оцінити свої сили. Неможливо допомогти всім абсолютно, для цього треба було спробувати допомогти комусь конкретно. Так як, як волонтер я маю стосунок до 95 бригади, то я вирішив зосередитись на сім'ях 95 бригади. Отримавши від бригади інформацію про такі родини, я з'єднався з кожною з них і після цього почалось те, що я називаю проектом допомоги дітям загиблих десантників цієї бригади. В даному випадку, якщо мова йде саме про цей проект, то це 22 родини, до котрих я приїжджав, для яких з дуже величезною кількістю людей ми зробили дві важливі справи. Була зібрана інформація, був перший пост про це на моїй сторінці в Фейсбуці - ми збирали для дітей необхідний мінімум, теплі речі і тепле взуття на зиму, на такі речі, як правило, витрачається дуже багато коштів. А друга части - зібрати подарунки для цих дітей перед Новим роком, точніше перед Миколаєм. Відгукнулась певна кількість людей (приблизно 85 чоловік), я створив закриту групу в Фейсбуці і разом з людьми, які відкликнулись, для кожної дитини окремо ми зібрали одяг під її розміри та ріст. Для кожної дитини була окрема запакована коробка, які я розвозив кожній родині. Хочу подякувати всім тим, хто допоміг реалізувати першу частину цієї допомоги та зібрати подарунки для дітей на Миколая. Кожна дитина отримала іменний подарунок, якому вона була дуже рада, я отримав повідомлення від кожної мами про те, що діти дуже вдячні і згадують вас частіше, ніж Миколая - це вартує часу і грошей, які ми витратили на все це. Назву буквально декілька таких випадків. Наприклад, одна з дружин загиблого десантника, у якої двоє дітей, у лютому 2016 р. залишиться без роботи - разом з моїми віртуальними та реальними знайомими ми зараз на стадії завершення пошуку для неї нового міста праці. Сподіваюсь, що воно буде краще за попереднє, тому що на попередньому вона заробляла 1300 грн. Один з випадків - це дві дружини загиблих десантників, які потрапили до лікарні (в них двоє та троє дітей) - за допомогою соцмереж для них вдалось зібрати значну грошову допомогу.
 • Константин
  23 Dec, 12:08
  6
  Добрый день! Скажите, какой ваш основной род деятельности? Чем зарабатываете на жизнь и сколько примерно от заработка тратите на волонтерство? Спасибо таким людям, как Вы!
  Иван Богдан
  Я працюю комерційним директором в одній з німецьких компаній вже більше 16 років - це мій основний вид діяльності. Скільки коштів та часу я витрачаю на волонтерство - я не можу відповісти точно. Тому що це може бути і 20%, і 50%, і весь місячний дохід, це може бути покупка транспорту або покупка дуже необхідних речей. Хотів би сказати декілька слів про кошти, що надходять, - в першу чергу, хочу подякувати людям, які довіряють мені та перераховують кошти. Це люди, які мають абсолютно різний рівень достатку: для когось 5-10 тисяч гривень - це незначна сума в бюджеті, а є люди, які заробляють значно менше - 1500-2000 гривень в місяць і 200-300 грн, які вони віддають кожного місяця, це теж дуже величезний внесок. Я кожного разу розповідаю про це військовим, які отримують цю допомогу - звідки береться ця, так звана, волонтерська допомога. Це спосіб поєднати з чимось більшим, ніж просто привезти для них чергову допомогу.
 • Юлия
  22 Dec, 14:29
  6
  Добрый день, Богдан. Расскажите, пожалуйста, на какие цели, в первую очередь, расходуются поступившие на счет средства?
  Иван Богдан
  В соцмережі Фейсбук на своїй сторінці я даю реквізити для допомоги - це допомога військовим АТО. Перший і основний вид допомоги - це допомога військовим. За останні півтори року я побував в багатьох військових підрозділах, за цей час було ще декілька додаткових речей, які були зроблені. Наприклад, гуманітарна допомога для мешканців села Троїцьке, яке знаходиться на Луганщині на передовій, в гарячий час воно було під обстрілами, довгий час там не було електроенергії. Люди по декілька днів сиділи в підвалах, ховались в гаражах, тому що була небезпека просто загинути. Нам вдалось зібрати кошти та продукти і запакувавши все це для кожної окремої людини ми передали таку допомогу. Також я опікуюсь біженцями, які живуть в Краматорському притулку для біженців, там я опікуюсь, в першу чергу дітьми - це каші для харчування, памперси, одяг для старших дітей. Нам вдалось зібрати перед навчальним роком шкільний набір для кожної дитини. Зараз йде мова про допомогу родинам військовим, але в даному випадку я б не хотів генерувати у себе ці кошти - тому я розмістив на своєму сайті карткові рахунки кожної родини, де залишились маленькі діти, чиї батьки загинули на Донбасі.
 • Анна
  22 Dec, 14:33
  5
  Расскажите, пожалуйста, чем реально государство помагает семьям погибших и помогает ли вообще?
  Иван Богдан
  У мене немає всієї інформації, але з того, що мені відомо, мова йде про компенсацію для сім'ї загиблого, це близько 600 тисяч гривень, якщо я не помиляюсь. Мова йде про пільги щодо оплати компослуг, про спеціальні пенсії для дітей та земельні наділи, яки може отримати ця родина. Також в Житомирі сім'ї загиблих від міської влади отримали квартири, якщо у них була така необхідність.
 • Руслан
  25 Dec, 11:20
  3
  Как по-вашему, можно ли доверять волонтёрам, которые ходят в метро с пластиковыми прозрачными коробочками? И да, спасибо Вам большое за то что Вы делаете! Удачи Вам!!!
  Иван Богдан
  Особисто у мене немає фактів, які б підтверджували про то, що ці кошти йдуть на допомогу військовим, і так само у мене немає інформації про те, що ці кошти їм не надходять. Навколо нас є досить багато джерел інформації про конкретні проблеми - тих чи інших військових частин, родин військових, біженців. Якщо Ви хочете допомогти - можливостей для цього більше, ніж достатньо. Якщо для Вас простіше кинути гривню в пластикову коробку - важливо задуматись про причини цього, якщо це для "галочки", то це не найкращий вихід. Я все-таки вважаю, що надійних джерел, де можна отримати інформацію про потреби військових, - більше, ніж достатньо.
 • Григорий
  22 Dec, 14:33
  3
  Богдан, у Вас на службе происходят какие-нибудь смешные, курьезные ситуации? Расскажите что-то из жизни. Бойцам ведь тоже нужно иногда отвлекаться от тяжелого бремени войны.
 • Павел
  25 Dec, 12:34
  2
  Сколько правительство будет врать в отношении стабилизации в зоне АТО
  Иван Богдан
  Не знаю, мабуть, це запитання до влади, я не маю жодного стосунку до Кабінету міністрів, уряду та жодної партії. Правду чи неправду говорять про справи в АТО? Інформація не завжди вірна - це факт. Також я стикався з фактами розбіжності інформації в тому, що бачу сам і з тим, що чую в медіа. Я не думаю, що соцмережи та медіа мають бути цими джерелами, де повинні обговорюватись стратегічні плани, які є в головах людей, які відповідають за ситуацію в зоні АТО. Це, як мінімум, смішно. Я не вважаю, що необхідно реагувати про кожен крик невідповідності інформації про стан в зоні АТО. Дуже часто це не відповідає дійсності, для мене це висновок, що для себе потрібно вибирати ті джерела, яким Ви довіряєте, опиратись на них, тримати в спокої свій психологічний стан - можливо, це дасть здоров'я і час на те, щоб зробити щось корисніше, ніж черговий перепост та лайк.
 • Антон
  22 Dec, 14:27
  2
  Скажите, как обстоят дела с получением статуса УБД в 95-й бригаде? Спасибо
  Иван Богдан
  На жаль, не відповім - я цією інформацію не володію і ніколи не цікавився. Жодного разу я не чув проблем про отримання статусу УБД, можливо, така проблема є, але мені про неї нічого не відомо.
 • Галина Іванівна
  22 Dec, 14:36
  2
  Вітаю, Богдане! З наступаючими святами Вас та Ваших близьких. Скажіть, чи готуються на передовій до свят якимось чином? Можливо, наряджаєте ялинку або подарунки дітям роздаєте?Дякую за відповідь.
  Иван Богдан
  Новий рік - це свято, в будь якому випадку, незалежно від обставин навколо. Завжди є люди, які не опускають руки і які хотіли б отримати хоча б частину символів цього свята. Буквально завтра я виїжджаю в передноворічну поїздку для привітання бійців - це буде звичайна допомога в тому, що вони потребують на зиму, і це буде привітання з Новим роком. Бійцям, як ніколи, потрібно знати про те, що їх пам'ятають, що є досить багато людей, які пам'ятають про те, що вони там - в холоді, в голоді, в болоті, не завжди одягнуті. Я один з тих, хто цю допомогу збирає, привозить, я один з тих, хто намагається підтримувати комунікацію меж суспільством і між тими, хто дозволяє нам жити, працювати і прокидатись в мирній квартирі.
 • Мария
  24 Dec, 09:55
  2
  Расскажате о самых распространенных проблемах, которые переживают семьи погнибших бойцов - это просто потребность в деньгах, льготы, очередь на квартиру?
  Иван Богдан
  Першочергова проблема у всіх абсолютно одна, - це відповідь на запитання "Як жити далі?" Мобілізована людина, яка раніше займалась своєю роботою, - вона стала на рубежі нашої Батьківщини на лінії військового конфлікту і загинула. Він вже не повернеться і на ньому трималось забезпечення родини - це найбільше і найболючіше запитання, яке є в кожній сім’ї, воно озвучується вголос або стоїть в очах, коли розмовляєш з цими родинами. Так, звичайно є такі проблем. Є досить скрутні умови проживання у родин з дітьми, які живуть в військових гуртожитках. Мова, в першу чергу, йде про Житомир та область - родини, у яких була така проблема, забезпечені квартирою.
 • Виталий Кличко
  24 Dec, 10:09
  2
  что спасает или отвлекает вас от суровой реальности? имею ввиду, как не потерять боевой дух, при таком количестве несправедливости и отреченности, со стороны гос-ва
  Иван Богдан
  Я півтори роки вже не дивлюсь телевізор, не так часто читаю новини. Про те, що у нас у державі чергова "зрада-зрада", я дізнаюсь з соцмережи ФБ, де величезні хвили розгойдують чергову зраду. У мене дуже мало часу, щоб реагувати на дійсність - мене більше цікавить спосіб, як зробити цю дійсність кращою. Я не з тих людей, які вважають, що після подій на Майдані пройде день-тиждень-місяць і в нашій країні настане європейській спосіб життя, європейське мислення, європейські дороги, зарплати і т.д. Для всього цього потрібно пройти дуже величезну дорогу. У нашої держави все тільки починається - це називається нашою з вами відповідальністю і нашою з вами роботою. Мій спосіб для цього - це гарно виконувати свою роботу в німецькій компанії, допомагати людям, які знаходяться на лінії фронту, допомагати біженцям та родинам військовослужбовців. Допомогти легше, ніж здається. Бажаєте відволіктися, змінити сувору реальність? Беріть і робіть, це простіше, ніж здається.
 • Льоньчик
  24 Dec, 10:22
  2
  Чоловіче, дуже дякуємо вам за те що робите! Ми у Червонограді займамємося також волонтерством, та не так глобально. Простий уклін вам!
  Иван Богдан
  Дуже дякую! Я стикаюсь з багатьма людьми, які працюють в різних містах і пропонують якимось чином об'єднуватись разом. Одна з таких пропозицій була буквально вчора - організація греко-католицької церкви, що знаходиться у Львові, яка допомагає родинам військових, вони запропонували зробити щось спільне - додатковий проект, який дозволить створити спеціальний табір для дітей загиблих військовослужбовців та для дітей переселенців. Можливо, вже на літо цей табір зможе приймати дітей.
 • Антон
  24 Dec, 09:58
  2
  сколько наших воинов погибли на данный момент? - имеется в виду 95ка. вы знакомы лично со всеми семьями или же в приоритет берутся только те, в которых дети еще маленькие? спасибо вам за то доброе дело, которое вы делаете, Иван! береги вас, Бог!
  Иван Богдан
  У мене немає такої інформації, по тій простій причині, що я цим не цікавився. Ми робили матеріал з одним відомим журналістом про цю бригаду, тоді ця інформація озвучувалась. Так, в першу чергу, до уваги беруться сім'ї, в яких залишились діти. Мова йде про концентрування на потребах сімей, в яких залишились маленькі діти.
 • Назар
  24 Dec, 09:48
  2
  Доброго дня, пане! скажіть будь ласка чи відомо вам щось про полонених бійців АТО? в яких умовах їх тримають? скільки полонених було взято само із 95ї бригади? скільки повернулися до сімей? дякую!
 • Иван
  22 Dec, 14:30
  2
  Добрый день. Почему вы помогаете именно 95-й бригаде? С чем связан этот выбор? Не думали ли помогать другим подразделениям?
 • Максим
  25 Dec, 11:38
  1
  Я желаю получить медицинскую консультацию какие реквизиты от волонтеров вы можете подсказать чтобы я сделал две вещи - помог себе и другим - вот уже несколько лет я не могу получить информацию об антидоте без которого и дня не проживу полноценно....препарат который производится в Харькове- по лицензии....подумал может волонтеры знают так как его используют в условиях приближенных к тем что влекут истощение причинно из за которых и назначают. ?
  Иван Богдан
  Я не маю відповіді на Ваше запитання, не стикався з цим препаратом. Пропоную Вам, як мінімум, звернутись до служби соціального захисту і спробувати там дізнатись про це.
 • Анатолий Борисович
  24 Dec, 10:02
  1
  Иван, прежде всего, хотим пожелать вам удачи и силы! У меня следующие вопросы: вам известны хоть какие-то цифры? Сколько бойцов погибли? Сколько семей остались без отцов? Сколько из них - с маленькими детьми? Есть ли семьи, которым вы помгаете в первую очередь по каким-либо причинам? Спасибо большое еще раз!
  Иван Богдан
  Я вже називав цифри. Інформації про всіх загиблих військових у мене немає. Якщо у Вас є бажання дізнатись, то є сайт проекту "Небесна гвардія", також там описаний спосіб, як допомогти цим родинам. Я вибрав для себе нішу - допомогу бійцям 95 бригади. Кому допомагаю в першу чергу? Коли я спілкуюсь з кожною родиною, важкого когось виділити з абсолютно зрозумілих причин. Коли мова йде про пріоритет, то я вибираю родини, в яких залишилось більше дітей.
 • Антон
  24 Dec, 18:51
  1
  Как думаете, когда закончится война на Донбассе?
  Иван Богдан
  Я не знаю, коли закінчиться війна на Донбасі. Говорити про це виключно дилетантські, так я про це пишуть в соцмежах і навіть в досвідчених медіа, - я б не хотів. А якщо говорити про мою точку зору, то, я думаю, що це закінчиться не скоро. Я особисто не бачу для цього передумов, приїжджаючи на Донбас. В кращому випадку ми отримаємо заморожений конфлікт, який нам можливо вдасться політичними важелями якимось чином нейтралізувати. Але що буде далі - я не готовий сказати.
 • Елена Игоревна
  23 Dec, 12:11
  1
  Здравствуйте, дорогой волонтер! Скажите, есть ли такие семьи, которые не получили одноразовую помощь от государства, льготы, отдых детей в санаториях? Как вы боретесь с нарушениями, если таковы есть? В чем состоит самая большая сложность получения помощи такими семьями от государства? Спасибо за ответы!
 • Дід Панас
  25 Dec, 10:26
  0
  Памятаєте, як Порошенко сказав про волонтерів? Що ви на це скажете? Нєсправєдліво
  Иван Богдан
  • Я пам'ятаю, що Порошенко сказав про волонтерів. У мене до цього своє ставлення. Я вважаю, що це швидше обмовка. Жодним чином не виправдовую Президента, маю до нього багато претензій щодо обіцянок, які він давав.
 • Руслан
  24 Dec, 12:02
  0
  мені здається, 95а бригада - найбільше з усіх понесла втрат, оскільки знаходиться на передовій, з неї багато Кіборгів. чи це так? бажаю вам успіхів! на людях, які роблять такі справи, і тримається наша Країна! Слава Україні!
  Иван Богдан
  Героям слава! Стосовно 95 бригади та втрат - для того, щоб говорити на сто відсотків, треба бачити статистику. В мене такої статистики немає. Але з того, що я знаю, в 95 бригаді багато поранених, це одна з бригад, які майже завжди знаходяться на передовій, вони виконували найскладніші завдання. На мою думку, ця бригада заслуговує на особливу увагу та допомогу.
 • Bit_bit
  24 Dec, 14:15
  0
  Как можно помочь деткам?
  Иван Богдан
  Дякую за це запитання. Допомогти на складно, є два варіанти допомоги. На нашому сайті можна прочитати про цей проект допомоги дітям, там коротко описана історія кожної сім'ї і вказані реквізити кожної сім'ї окремо. Ви можете перерахувати допомогу для конкретної родини. Другий вид допомоги - я б хотів знайти для кожної з цих родин мецената, який би супроводжував ці родини в майбутньому. Мова йде про кошти, які перераховувались в майбутньому, наприклад, кожного місяця. Це кошти для допомоги у розвитку дитини, назвемо їх стипендією - щоб діти мали можливість займатись в басейні або іншому гуртку, займатись на творчих курсах розвитку, займатись англійською мовою. Якщо Ви відчуваєте в собі таку можливість, допомагати цим родинам кожного місяця - напишіть мені про це, я розповім вам про кожну родину окремо.
 • Теодор
  24 Dec, 18:48
  0
  Доброго времени суток! Мы слышали много историй - печальных, трагических, веселых в силу своего веселья. Есть ли история кого-то из бойцов или их семей, которая поразила вас до глубины души и вы не можете о ней забыть? Расскажите
  Иван Богдан
  Кожна смерть військовослужбовця - це трагедія. Перші смерті на Сході ми сприймали дуже гостро, кожна смерть для нас була трагедією. Потім вони ставали все частіше, гинуло все більше військовослужбовців, були загибелі військових, які летіли в транспортному літаку... через певний час рахунок почав йти вже в десятках, а потім статистка почала називати нам сотні. Важко сказати,котра смерть кожного з них є важчою чи легшою. Розмовляючи з одним дуже хорошим журналістом недавно, ми говорили про те, що смерть - це дуже велика трагедія, але нам в першу чергу треба думати про живих і допомагати їм. Мова йде про тих, хто на передовій, про їх родини. Якщо ви хочете почути конкретну історію, то це історія про дочку загиблого військовослужбовця, як дуже гостро переживала смерть батька і з цього приводу хотіла викинутись з вікна. Для мене це досить важка історія - історія дітей, які втратили свого батька через війну, завжди є не менш трагічною, ніж смерть військового на Сході.
 • Владимир
  25 Dec, 14:28
  0
  Как Вы относитесь к своим "родителям", турчинову, порошенко, яценюку?
 • Trinity
  25 Dec, 10:25
  0
  В Украине очень много волонтеров. Это, конечно дело хорошее, однако влатсь просто расслабилась и надеется только на таких добродеев, как вы, Иван. Вы согласны?
 • Арсеній Петрович
  24 Dec, 18:49
  0
  чи ведете ви облік витрат і потрібних сум? звітуєте якось перед державою і людьми?
 • Катерина
  24 Dec, 18:48
  0
  Сімї яких батальонів чи бригад у найбільш скрутній ситуації опинилися на сьогодні?
 • Boom_boom
  24 Dec, 14:17
  0
  Чи є в 95 бригаді зниклі безвісти? Якщо є, то в якому статусі знаходяться рідні - сім'я загиблого в АТО, полоненого в АТО чи просто учасника АТО? Дякую за відповідь
 • mad max
  24 Dec, 12:04
  0
  Иван, почему именно 95-я бригада? Чего на сегодня не хватает бойцам? Как помочь? Спасибо
Комментариев (3)
Отсортировать по дате Вниз
Стьопа_Бе    25.12.2015, 20:49
Оценка:  +1
Стьопа_Бе
Иван стал европейцем и превратился в Ива)))
Надеюсь денег нацарював достаточно, чтобы свалить в вожделенный ЕС
Капкaн    25.12.2015, 01:48
Оценка:  0
Капкaн
Порошенко игнорирует такие мероприятия... Не понятную позицию занял...>
kavun2014    25.12.2015, 01:16
Оценка:  +2
kavun2014
а что Корбан таки зассал на вопросы отвечать?
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь