Переключиться на мобильную версию

Перший прем'єр України: Пинзеник надто часто помиляється

Перший прем'єр-міністр України (1990-1992 роки) Вітольд Фокін заявив, що міністр фінансів Віктор Пинзеник мав попередити валютну авантюру Нацбанку.
Інтереси Фокіна не співпадають з інтересами керівної еліти країни
Інтереси Фокіна не співпадають з інтересами керівної еліти країни
day.kiev.ua

"Пинзеник - фахівець. Але він останнім часом надто часто помиляється. Міністр фінансів не мав стояти осторонь, коли організовувалася курсова авантюра", - зазначив Фокін у інтерв'ю газеті Столичні новини.

Водночас, за його словами, переважна частина міністрів не є професіоналами. "80% складу Кабміну - люди, які працюють не за фахом. Візьміть будь-якого міністра і поцікавтеся, хто він за освітою", - зазначив перший прем'єр України.

Він також сказав, що останнім часом політична еліта країни радикально змінила основні принципи, на яких ґрунтується суспільство.

"На перше місце ставляться інтереси не держави, а свого клану, свого оточення, своєї команди і, звичайно, свої особисті... У радянський період це жорстоко карали. Коли я працював директором шахти, я не мав права влаштувати на роботу свою дружину.

Взагалі на будь-якій посаді важко було собі уявити, щоб в одному колективі працювали твій син, твоя дочка. За рідкісним винятком. А зараз - це швидше правило. Проаналізуйте родинні стосунки серед парламентарів. У них є все: гроші, влада, зв'язки. Але немає досвіду ", - підкреслив Фокін.

Крім того, у своєму інтерв'ю Вітольд Фокін виключив можливість свого повернення на роботу в органи державного управління, але водночас заявив про готовність на громадських засадах консультувати керівництво країни.

"Особисто мені нічого не потрібно: готовий працювати на громадських засадах у будь-якій державній структурі. Не потрібно ні посад, ні корочок. Я в житті побачив усе. Радію, коли до мене приходять за порадою. На жаль, мій досвід сьогодні нікому не потрібний" , - сказав Фокін.

Водночас, перший прем'єр зазначив, що його інтереси та інтереси керівної еліти країни не співпадають.

"Наші інтереси розходяться: ми не можемо порадити, як краще прибрати до рук підприємства, кинути банк, організувати фінансову піраміду, зіграти на курсовій різниці. Ми і наш досвід для цього не придатні. На жаль, як би дехто ні роздирав на собі сорочку, як би не притискав руку до грудей під час виконання національного гімну - віри їм немає. не люблять вони Україну, чужа вона їм ", - сказав Фокін.

Нагадаємо, у лютому минулого року колишній президент України Леонід Кравчук, а також колишні прем'єр-міністри країн Вітольд Фокін, Євген Марчук, Валерій Пустовойтенко і колишній віце-прем'єр Сергій Комісаренко створили Раду старійшин.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь