Переключиться на мобильную версию

Депутати Держдуми РФ пропонують викупити в України Артек

Депутати Держдуми пропонують надати фінансову допомогу Міжнародному дитячому центру Артек, який через відсутність фінансування припинив свою роботу.
Росія хоче викупити в України Артек
Росія хоче викупити в України Артек
snpltd.ru
У середу на пленарному засіданні парламентарії підтримали протокольне доручення віце-спікера Держдуми Світлани Журової комітету у справах СНД і Федеральному агентству по справах СНД про те, щоб розглянути питання про можливе надання допомоги Артеку.

Журова зазначає, що "у 2009 році через проблеми із фінансуванням Міжнародний дитячий центр Артек, який після розпаду Радянського Союзу дістався Україні та сьогодні належить Держуправлінню справами при Президентові країни, вперше повністю припинив свою діяльність".

У свою чергу, член фракції ЛДПР Олена Афанасьєва запропонувала звернутися до уряду із закликом викупити дитячий табір в України - вона уже готує відповідне протокольне доручення.

Між тим, екс-спікер Держдуми Геннадій Селезньов вважає, що Україна самостійно не зможе впоратися із "операцією з порятунку" Артека.

"Втрачати Артек не можна, а сама Україна, звичайно, не зможе його вберегти. Зараз це ласий шматок для бізнесу, і Україна може роздати його по частинах", - сказав Селезньов.

Він вважає, що питання про Артек може бути обговорено на рівні Ради глав держав СHГ.

"Слід вирішити його долю, зробити таким оздоровчим закладом для країн СHГ, куди б потягом цілого року приїжджали діти із різних країн, там би зближалися, вивчали російську мову", - зазначив Селезньов.

Він підкреслив, що фінансування у такому разі могло б здійснюватися на паритетних або на квотний засадах, залежно від кількості дітей, що приїжджають з тієї чи іншої країни.

Як повідомлялося, директор Артека на знак протесту проти байдужості української влади до проблем центру 19 січня розпочав голодування. Пізніше його госпіталізували через різке погіршення здоров'я.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь