Переключиться на мобильную версию

Ъ: Мартинюк може зайняти крісло Лавриновича

Посада першого заступника спікера Верховної Ради, яку зараз займає регіонал Олександр Лавринович, може перейти заступнику голови фракції Компартії Адаму Мартинюку, пише видання Коммерсантъ-Україна.
Крісло Лавриновича може зайняти Мартинюк
Крісло Лавриновича може зайняти Мартинюк
15 хвилин

Як стало відомо Ъ-Україна, крім кадрових перестановок у Кабінеті міністрів, парламентською коаліцією розглядається можливість призначити першим заступником голови Верховної Ради замість Олександра Лавриновича заступника голови фракції Комуністичної партії Адама Мартинюка.

Видання пише, що 5 лютого Партія регіонів планує ініціювати розгляд у Верховній Раді питання про звіт уряду і надалі висловлення недовіри Кабміну, що автоматично потягне за собою його відставку. Крім Партії регіонів (175 депутатів), це рішення можуть підтримати частина депутатів фракції Наша Україна-Народна самооборона (близько 30 парламентаріїв) і фракція Компартії (27 депутатів).

Джерела Ъ-Україна стверджують, що, провівши ротацію в керівництві Верховної Ради, представники коаліції мають намір заручитися підтримкою комуністів і тим самим домогтися від них відмови підтримати висловлення недовіри уряду Юлії Тимошенко. Більше того, всі кадрові перестановки - як в уряді, так і у Верховній Раді - планується провести пакетом, щоб уникнути можливих порушень домовленостей.

"Усі наші останні відставки уряду відрізняються тим, що перед розглядом питання голосів не було, а в момент голосування вони знаходилися", - заявив народний депутат Валерій Писаренко (БЮТ), додавши, що "зараз усе залежатиме від комуністів".

Лавринович повідомив газеті, що не виключає сценарію своєї відставки і заміни на більш лояльну парламентській більшості фігуру.

У Компартії Коммерсант запевнили, що жодних переговорів щодо зміни керівництва парламенту вони поки що ні з ким не ведуть, але дали зрозуміти, що не проти зайняти крісло першого заступника голови Верховної Ради.

"Поки що немає причин вести такі переговори. Але якщо виявиться посада вакантною, то я обов'язково від імені Компартії висуну кандидатуру Адама Мартинюка", - заявив лідер фракції КПУ Петро Симоненко.

Учора у Партії регіонів пообіцяли виносити на розгляд Верховної Ради питання про відставку уряду кожного місяця.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь