Переключиться на мобильную версию

Експерт: Росія повинна підвищувати свій імідж в очах українців

Директор Інституту російського зарубіжжя Сергій Пантелєєв, виступаючи в Москві на круглому столі на тему Російсько-українські відносини: сценарії на 2009 рік, заявив, що Росії необхідно покращувати свій імідж серед українців.

Під час круглого столу, організованого агентством УНІАН спільно з інформаційно-аналітичним Центром з вивчення пострадянського зарубіжжя МДУ, експерт, зокрема, висловив думку, що в умовах перманентної політичної кризи в Україні Росії "не зрозуміло, з ким мати справу і не зрозуміло, хто є носієм державної ідеї в Україні ".

"У ситуації, коли немає з ким вести переговори, залишається єдиний суб'єкт політики, який важливий для нашої сторони - це українські громадяни. Саме від того, як громадяни України будуть сприймати Росію, залежатиме майбутня перемога чи поразка в українському напрямку. І саме тому все повинно робитися для підвищення іміджу Росії в очах українців ", - сказав Пантелєєв.

Він вважає, що Росія повинна надавати підтримку тим неурядовим організаціям, які працюють зі структурами громадянського суспільства України і відображають цивілізаційну єдність з Росією. За словами експерта, є багато потенційних організацій-партнерів, які поділяють російсько-українські цінності.

"Необхідно активно впливати на сприйняття українськими громадянами Росії, на образ Росії, тому що якщо політична ситуація буде розвиватися так, що ми будемо змушені переходити виключно на прагматичні відносини з українською владою, а отже, на більш жорсткі дії, найважливішим елементом буде робота по роз’ясненню українському населенню причин таких заходів.

Дуже важливо, щоб ми змогли донести позицію Росії, чому ми це робимо. Чому це cпрямовано не проти українських громадян, а викликане діями української влади ", - підкреслив Пантелєєв.

Крім цього, він сказав, що гуманітарна складова політики Росії повинна бути визначальною у відносинах з Україною. Зокрема, потрібно проводити активну роботу як по підвищенню іміджу Росії в Україні, так і по цивільному встановленню контактів між громадянами двох країн.

"Контакти по лінії НУО є визначальними - до зміни української влади. Саме це допоможе українським громадянам зробити вибір, який їх застрахує від повторення сьогоднішньої ситуацією", - резюмував експерт.

Нагадаємо, що за результатами соціологічного дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки, проведеного в листопаді минулого року, майже 60% українців вважають Росію дружньою країною, тоді як тільки п'ята частина росіян заявляють те ж саме про Україну.

Раніше, у вересні 2008 року, російські соціологи зазначили, що більше половини росіян вважають, що Росія прагне налагодити стосунки з Україною, незважаючи на проамериканську політику українського керівництва.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь