Переключиться на мобильную версию

Головою Департаменту архівного забезпечення СБУ призначено Вятровича

Президент України Віктор Ющенко призначив своїм указом директором новоствореного департаменту архівного забезпечення Служби безпеки України історика Володимира Вятровича, повідомляє прес-центр СБ України в четвер.
pik.org.ua
pik.org.ua
image.newsru.ua

Вятрович - кандидат історичних наук, автор понад 50 наукових та науково-популярних праць з історії українського визвольного руху, зокрема ОУН і УПА, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху.

"Таке кадрове призначення громадянського особи є послідовним кроком президента України в напрямку подальшої демократизації української спецслужби, її реформування в інтересах національної безпеки та зміцнення української державності", - підкреслює прес-центр СБУ.

Департамент буде займатися розсекречуванням документів про злочини тоталітарного минулого, збереженням архівного масиву і забезпеченням доступу до нього громадян, наголошується в повідомленні.

У найближчих планах СБУ - відкриття у всіх областях при регіональних управліннях інформаційних центрів для вільного доступу громадян до розсекречених архівних документів радянських каральних органів.

Як повідомлялося, Вятрович вважає, що лідер ОУН Степан Бандера заслуговує на звання Героя України за видатний внесок в організацію національно-визвольної боротьби за свободу і державну незалежність України.

До кінця поточного року Служба безпеки України має намір розсекретити і оприлюднити всі архівні документи, що стосуються злочинів радянського тоталітарного режиму періоду 1917-1991 років.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про розсекречення, оприлюднення та вивченні архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь