Переключиться на мобильную версию

Ющенко знову розкритикував параметри бюджету на 2009 рік

Президент України Віктор Ющенко вважає за необхідне терміново переглянути макропоказники на 2009 рік та знизити прогноз ВВП.
"Нам потрібно переоцінити, якомога швидше, не втрачаючи часу, базові показники, починаючи від ВВП. Безумовно, він (ВВП) не повинен мати тих рожевих прогнозів, із якими 30 днів тому прем'єр-міністр виступала", - сказав Ющенко.

Він зазначив, що показник ВВП необхідно знижувати. "І не у розмірі одного відсотка, двох або трьох. Сьогодні ті експерти, на яких можна покластися, як на серйозних, навіть прогноз мінус 5 відсотків вважають оптимістичним", - зазначив Президент.

Крім того, Ющенко заявив, що у 2009 році дефіцит бюджету НАК Нафтогаз України буде у п'ять разів більшим, ніж у 2008 році. Він не назвав точної суми, однак, заявив, що вона обчислюється десятками мільярдів гривень.

За словами Президента, така ситуація складається через вкрай невигідні умови підписаних із Росією контрактів. Президент додав, що така ситуація загрожує у контексті банкрутства компанії.

Він вважає, що при таких умовах Верховна Рада повинна знайти вихід із ситуації через субсидування НАК Нафтогаз за збитки, які вона понесе через неринкову вартість транзиту газу в Європу.

Коментуючи газові домовленості уряду України, Президент назвав їх прикладом, "як не потрібно домовлятися ... це програний український інтерес".

Він вважає, що знижка на 20% у річному грошовому еквіваленті становить близько 2,5 млрд. доларів, тоді коли втрати від нериночної ставки транзиту складають 3393 млрд. доларів. Ринкова ставки транзиту, на думку глави держави, могла б бути 4 долара за тис. куб. м на 100 км.

Як повідомлялося, ЄБРР погіршив прогноз ВВП України у 2009 році на 6 відсоткових пунктів до - 5%. У листопаді 2008 року банк прогнозував зростання ВВП країни у нинішньому році на 1%.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь