Переключиться на мобильную версию

Момент для частичного обновления Кабмина упущен: Порошенко предложил Яценюку уйти

По словам Порошенко, сейчас очевидным является запрос на полную перезагрузку правительства.
Порошенко призвал Яценюка уйти в отставку
Порошенко призвал Яценюка уйти в отставку
facebook.com/yatsenyuk.arseniy

Президент Украины Петр Порошенко попросил Кабмин, премьера Арсения Яценюка и генерального прокурора Виктора Шокина подать в отставку. Об этом говорится в обращении главы государства к соотечественникам, которые обнародовано на его официальном сайте.

Полный текст обращения Петра Порошенко к соотечественникам.

“Дорогі  співвітчизники!

За два роки після перемоги Революції Гідності наша країна зробила серйозні і впевнені кроки на шляху європейської інтеграції. 

Ми розпочали низку надзвичайно важливих і дуже складних реформ.

Та люди вимагають більшого.

Очевидно, що і суспільство, і влада не задоволені темпами змін.

Очевидно, що нам треба прискорити позитивні перетворення, відкрити друге дихання у проведенні реформ.

Очевидно, що з початку року ми не лише збавили швидкість, а взагалі почали гальмувати.

Читай также: Фракция БПП признала неудовлетворительной работу Кабмина

Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести  через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, приходиться часто-густо позичати голоси у позакоаліційних груп та позафракційних депутатів. 

Напруга між Урядом та фракціями стала настільки високовольтною, що створює загрозу життєздатності коаліції. Її ж розпад в свою чергу неминуче занурить країну в глибоку і довготривалу політичну кризу.    

Так, урядова команда, - як і вся влада, що центральна, що  місцева, - працюють у дуже складних умовах. Це і військові дії, і руйнація значної частини промислової інфраструктури. Це і агресивне закриття Росією ринку для наших виробників, і блокування Москвою нашого товарного транзиту в треті країни. Врешті-решт, відбувається падіння світових цін на ключові статті нашого експорту.

Об’єктивний наслідок такого збігу обставин множиться на суб'єктивні прорахунки. В результаті - маємо падіння рівня життя громадян України, а разом з ним – і довіри людей до влади. Згідно опитувань громадської думки, понад 70% виборців виступають за відставку Кабінету Міністрів. Погодьтеся, це той показник, який ігнорувати категорично неприпустимо.

Читай также: Яценюк сообщил, при каких условиях Кабмин уйдет в отставку

Чинна Конституція не наділяє Президента правом безпосередньо регулювати стосунки коаліції та Кабінету Міністрів, а тим більше  самостійно вирішувати кадрові питання. Але як гарант Конституції, як людина, яка взяла на себе відповідальність  за стратегію реформ, я не можу байдуже спостерігати за тим, що відбувається. Поки між двома будівлями на Грушевського неначе гарячу вуглину перекидають відповідальність, не рухається вперед і тупцює на місці ціла країна.

Ми втрачаємо дорогоцінні дні, тижні, місяці. І це у той час, коли на роки й десятиліття відстали від наших успішніших сусідів! 

Вихід із патової ситуації потребує політичної волі з боку Президента і спільної відповідальності Глави держави, Парламенту та Уряду.  

Сьогодні зранку я мав зустріч і грунтовну розмову з Генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку.

Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким в ГПУ чинили спротив десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань, тощо.  Це з одного боку. З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку Генпрокурора.

Обращение Петра Порошенка
0:00 / 07:48

Читай также: Аваков: Я не буду цепляться за кресло в случае отставки Яценюка

З такими ж самими мірками слід підходити і до Уряду. Кабінет Міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ.  Але суспільство явно  вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі. А хіба не ясно, що проводити успішні реформи може лише Уряд, який користується достатньо високою підтримкою співгромадян? 

Щоб відновити довіру, терапії вже замало, потрібна хірургія.

Момент для часткового оновлення Кабінету Міністрів упущено. Про нього надто довго говорили, і в результаті - “забалакали“. Тепер вже очевидним є запит на повне перезавантаження Уряду. Поки що у Прем'єр-міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту.

Тотальне переформатування Кабінету Міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі Солідарності, Народного фронту, Самопомочі та Батьківщини.

Читай также: “Яценюк керує – Путін аплодує“: как проходит митинг за отставку Кабмина

Особливо апелюю до Народного фронту та його лідерів, з якими пліч-о-пліч пройдено важкий шлях; яких вважав, вважаю і далі вважатиму своїми однодумцями і політичними партнерами. Ані доля цього Уряду в цілому, ані жодні персональні амбіції його членів не повинні  вплинути на єдність нашої проєвропейської демократичної команди. В коаліцію об'єднувалися не заради посад, а заради принципів. Принаймні, людям казали саме так, чи не правда?

Призначення в Уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів. 

Завдання такого Кабінету Міністрів  –  забезпечити зростання ВВП та почати відновлення  рівня життя, організувати чесну приватизацію, прозоре управління державними підприємствами, впровадити жорсткі антикорупційні кроки, продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

Читай также: Лещенко: Яценюк уже не в состоянии удовлетворить все аппетиты своего окружения

Все це лише посилить наш стратегічний курс на Євросоюз, НАТО, на посилення обороноздатності країни, на підвищення добробуту українців, зміцнення демократичних основ нашої парламентсько-президентської політичної системи.

Я переконаний, що країна не має резерву часу, аби за неповні два роки вже вчетверте зануритися у виборчу кампанію, та ще й в умовах зовнішньої агресії. 

Внутрішня політична війна всіх проти всіх — це мрія нашого північно-східного сусіда. Ось чому я взяв слово і висловив своє бачення виходу із кризи — щоб уникнути найгіршого сценарію.

Розпуск Верховної Ради не обов’язок, а лише право Президента. І я ним скористаюся лише у крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити. 

Питання відновлення довіри має бути вирішене в стінах цього Парламенту.Довіра – це головний ресурс, який необхідний для того, щоб вирішувати проблеми того масштабу, які стоять перед нашою країною.

Чекаю від Парламенту на швидкі та державницькі рішення.  А за мною – не станеться. 

Покладаюся на підтримку з боку суспільства, дорогі співвітчизники. 

Слава Україні!“

Стоит отметить, что сегодня под Радой пикетируют активисты и требуют отставки правительства Яценюка.

 

Комментариев (39)
Отсортировать по дате Вниз
Lonanew    14.11.2016, 16:18
Оценка:  +1
Lonanew
KLUBOK    16.02.2016, 21:50
Оценка:  0
KLUBOK
чаще мой промежность, чтобы воздух был чище
Lonanew    14.11.2016, 16:18
Оценка:  +1
Lonanew
леша    16.02.2016, 21:56
Оценка:  +4
леша
комент что путин во всем виноват был?
fokus119  (аноним)  16.02.2016, 21:54
Оценка:  +3
fokus119
опять лапша на уши .... с трибуны ... он смотрел новые платёжки???
Запахвесны    16.02.2016, 21:54
Оценка:  +2
Запахвесны
пусть уйдут оба ничтожества, антихресты проклятые - распяли Украину!
glorieux    16.02.2016, 21:54
Оценка:  +2
glorieux
да не будет в нашей стране перемен!остались то те же на манеже!!!все гребут и гребут!а где кредиты каторые дали на востановление донбасса?они должны быть замороженные а их нет!!!донбасс говорит что нет денег на востановленние
Запахвесны    16.02.2016, 21:54
Оценка:  +2
Запахвесны
убийцы и марионетки еврейские
sasha20172017    16.02.2016, 21:54
Оценка:  0
sasha20172017
KLUBOK,
Ты типичный пример ту-пого, зомбированного хо хла-прыгуна.
Вы же два года назад бучу учинили, резали и стреляли в беркут,
и свергли президента и правительство. В 2004 году у вас буча была
первый Майдан, а ты долбоёб обвиняешь, что в России смена
правительства проис ходит путём перевората. По
sasha20172017    16.02.2016, 21:54
Оценка:  -1
sasha20172017
Последняя буча в России была в 1993 году.
Ну смешной какел-долбоёб
TomBombadil    16.02.2016, 21:53
Оценка:  +3
TomBombadil
а кролю только того и надо - бабла урвал и в Канаду.... а вы скачите далее, глупые гои
micas    16.02.2016, 21:53
Оценка:  -8
micas
Ну не Сенино это место. Дайте Юле порулить!
micas    16.02.2016, 21:53
Оценка:  -8
micas
Молод и глуп он еще))
БРОКЕР666    16.02.2016, 21:53
Оценка:  -3
БРОКЕР666
Юлю вряд-ли - скорей всей всего МихО будет - давно уже пиариться начал везде кроме своего рабочего места - ОДЕССКОЙ области
semveter    16.02.2016, 21:53
Оценка:  +2
semveter
Михо по закону не имеет права. Он менее 5 лет как гражданин Украины. Хотя
, кто сейчас законы соблюдает...
ЯВася    16.02.2016, 21:53
Оценка:  +4
ЯВася
Пошутил?
сейчас многие называют следующим премьером Яресько
Монгол-    16.02.2016, 21:53
Оценка:  +3
Монгол-
Шеф! Дама без косы за третьим столиком заказала жаркое из Кролика!
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь