Переключиться на мобильную версию

Екс-посол США: ЧФ РФ може перебувати в Криму і після вступу України в НАТО

Перебування російського Чорноморського флоту в Криму не вплине на перспективи України щодо вступу в НАТО, вважає колишній помічник заступника держсекретаря США, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.
Черномирдін: 2017 рік ще далеко
Черномирдін: 2017 рік ще далеко
flot.sevastopol.info

"Якщо Україна вирішить вступити в НАТО і навіть стане членом НАТО, це зовсім не означає, що російський флот повинен піти. Він цілком може залишитися у Севастополі", - сказав він.

Пайфер підкреслив, що "в процесі розширення НАТО ніколи ніхто не ставив за умову відхід російських військ".

"Згадайте, що в ході процесу об'єднання Німеччини російські війська ще залишалися на її території певний час. Звичайно, це буде незвично, але саме по собі це не буде обставиною, що "дискваліфікує" Україну як можливого члена НАТО", - зазначив він.

Екс-посол також висловив думку, що стурбованість Росії стосовно того, що у випадку виходу Чорноморського флоту із Севастополя, там "через два дні буде база НАТО або США, не має жодних підстав".

"Думаю, це безпідставне занепокоєння. Якщо ви подивитеся на те, як зараз розміщується американський військово-морський флот, присутність у Севастополі не вписується в цю конфігурацію", - сказав Пайфер.

Водночас, посол Росії в Києві Віктор Черномирдін заявив, що питання перебазування російського Чорноморського флоту не стоїть у даний час на порядку денному в російсько-українських відносинах.

"Нас намагаються розпитувати, куди будете перебазовуватися, як ви готуєтеся. Зараз ми нікому доповідати не збираємося. 2017 рік ще далеко. Там видно буде. Ситуація зміниться і багато чого зміниться", - сказав Черномирдін.

"Тому і сама українська сторона, треба віддати їй належне, і Президент, говорили, що ми не розглядаємо сьогодні цю проблему із Чорноморським флотом", - сказав посол.

Як повідомлялося, перший командувач Військово-Морськими Силами України, віце-адмірал, представник Української народної партії Борис Кожин переконаний, що виконавча влада України повинна висувати жорсткі умови про виведення Чорноморського флоту РФ з Севастополя, зокрема, терміново прийняти рішення про конфіскацію всієї військової техніки після 2017 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь