Переключиться на мобильную версию

Сьогодні Міжнародний суд ООН винесе рішення по Зміїному

У вівторок, 3 лютого, у Гаазі (Нідерланди) Міжнародний суд ООН оголосить рішення у справі про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України та Румунії в Чорному морі.
Міжнародний суд ООН поставить крапку в українсько-румунському позові по Зміїному
Міжнародний суд ООН поставить крапку в українсько-румунському позові по Зміїному
ukraina-magazine.com.ua

Як повідомив прес-секретар МЗС Василь Кирилич, суд почне процедуру оприлюднення рішення о 10:00.

"Виходячи з практики тривалості оголошення Міжнародним судом ООН рішень, ця процедура може зайняти 3 години", - сказав Василь Кирилич.

Таким чином, у другій половині дня вже буде відомо рішення про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон між двома країнами.

За словами Кирилича, це рішення є особливим, оскільки воно 100-е в практиці Міжнародного суду ООН, а отже ювілейне.

У відповідності з встановленою практикою, оголошення рішення суду відбудеться в присутності сторін суперечки, представлених офіційними делегаціями. Українську делегацію очолить уповноважений країни в Міжнародному суді ООН посол Володимир Василенко.

Крім того, прес-секретар МЗС додав, що яким би рішення не було, воно не буде стосуватися території й державного кордону України, а лінія розмежування буде проходити далеко за межами державної території країни. "Будь-яке рішення Міжнародного суду ООН - це крок вперед в утвердженні України як правової європейської держави", - сказав Кирилич.

Як повідомлялося, 16 вересня 2004 року Румунія передала на розгляд Міжнародного суду ООН питання про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон між двома країнами. Слухання в Гаазі почалися 3 вересня.

Головною проблемою в делімітації шельфу і виняткових економічних зон України та Румунії в Чорному морі є юридичний статус острова Зміїний, який Україна вважає островом з правом на власні територіальні води, а Румунія називає скелею без цього права.

Питання делімітації залишилося невирішеним з 1997 року, коли був підписаний базовий політичний договір між Румунією та Україною.

У даний час на території острова Зміїний площею 1,5 кв. км постійно проживає близько 80 осіб - працівники маяка, гідрографії, іхтіології, геофізики. Верховна Рада України в лютому 2007 року прийняла постанову про присвоєння населеному пункту, що знаходиться на острові Зміїний, назви "селище Біле".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь