Переключиться на мобильную версию

Міноборони назвало провокацією російський фільм Свій - чужий

Документальний фільм російського журналіста Аркадія Мамонтова під назвою Свій - чужий носить провокаційний характер і спрямований на дискредитацію держави Україна, заявило Міністерство оборони України.

У Міноборони заявили, що 1 лютого на російському телеканалі Росія в рамках програми Спеціальний кореспондент було продемонстровано документальний фільм журналіста Аркадія Мамонтова Свій - чужий, присвячений серпневій російсько-грузинській війні.

"У фільмі Свій - чужий автор намагався простежити і довести участь військовослужбовців Збройних Сил України в подіях на Кавказі у серпні 2008-го року", - заявили в Міноборони.

При цьому Міністерство оборони України заявило, що факти, які наведено у цьому фільмі, не відповідають дійсності, і не можуть служити доказом участі військовослужбовців і працівників Збройних Сил України в російсько-грузинському конфлікті.

"У фільмі, який підготовлено на низькому професійному рівні, немає жодних наявних документальних доказів участі військовослужбовців і працівників Збройних Сил України в російсько-грузинському конфлікті в серпні 2008 року. Навіть сам автор у своєму черговому відеонаклепі повідомив про те, що не має реальних документальних підтверджень участі українських військових у цьому конфлікті, і вся "доказова" частина фільму базується лише на "балачках" - поясненнях так званих свідків", - додали в Міноборони України.

Українські військові підкреслили, що при підготовці фільму автор не звернувся за відповідними коментарями до жодної посадової особи Міноборони і Генерального штабу Збройних Сил України.

Водночас, в Міноборони заявили, що останній фільм Мамонтова є не першою спробою дискредитувати Україну.

Як повідомили українські військові, у 2006 році на російському телеканалі було продемонстровано документальний фільм Мамонтова Під грифом Секретно, в якому "говорилося про нібито розміщення на території військового гарнізону Макарів-1 у Київській області приміщень для утримання в'язнів ЦРУ США".

Нагадаємо, останнім часом влада Росії неодноразово заявляла про те, що громадяни України брали участь у бойових діях на Кавказі на боці Грузії.

Зокрема, наприкінці минулого року Міноборони Росії заявило, що Україна вперше у новітній історії воювала в серпні цього року в Південній Осетії проти Росії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь