Переключиться на мобильную версию

Румунія задоволена рішенням суду ООН по Зміїному

Влада Румунії вітала рішення Міжнародного суду в Гаазі, який виніс постанову про морську межу між Румунією і Україною в Чорному морі.
Румунія отримує право на розробку континентального шельфу
Румунія отримує право на розробку континентального шельфу
4post.com.ua

 "Це великий успіх румунської дипломатії", - так прокоментував ситуацію президент Румунії Траян Бесеску.

Бесеску висловив думку, що Румунія отримує право на розробку майже 9,7 тисяч кв. км, з майже 12,4 тисяч кв. км континентального шельфу, територіальні претензії з боку двома країнами.

Румунські експерти вважають, що в цій частині шельфу можуть знаходитися поклади природного газу в обсязі 100 млрд кубометрів. Ці запаси цілком могло б забезпечити енергетичну безпеку Румунії.

У свою чергу голови Національного агентства з мінеральних ресурсів Румунії Герман Міхай заявив, що суд прийняв чесне рішення.

Він зазначив, що Україна вимагала визнати Зміїний островом, але суд вирішив, що цей острів досить маленький для того, щоб його враховувати при визначенні делімітаційної лінії.

Міхай також висловив думку, що рішення суду може сприяти поліпшенню відносин Румунії з Україною, в тому числі в галузі співпраці в організації видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі.

Як повідомлялося, сьогодні Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, яким визначив, що Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Однак у Секретаріаті Президента заявили, що на стороні України залишились практично всі розвідані нафтогазові родовища.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь