Переключиться на мобильную версию

Верховна Рада підтримала Артек

Верховна Рада ухвалила закон щодо державної підтримки та особливості функціонування дитячих центрів Артек і Молода гвардія.
Рада виділила кошти на утримання Артека
Рада виділила кошти на утримання Артека
eventusltd.ru

За ухвалення відповідного закону проголосували 413 із 440 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

Законом передбачається надання додаткового фінансування у 2010 році на придбання 90% путівок Артеку та 100% путівок Молодої гвардії.

Крім того, закон визначає особливості правового режиму майна дитячих центрів, що закріплено за ними на праві господарського відання та земельних ділянок, наданих їм в постійне користування.

У законі передбачатиметься, що путівки видаватимуться пільгово чи безкоштовно дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам та з малозабезпечених чи багатодітних сімей, дітям військовослужбовців, журналістів, шахтарів тощо.

Закон встановлює, що операції з реалізації путівок для дітей пільгових категорій звільняються від обкладення податку на додану вартість.

Крім того, Верховна Рада України ухвалила постанову Про невідкладні заходи щодо державної підтримки Міжнародного дитячого центру Артек та Державного підприємства Український державний центр Молода гвардія.

За таке рішення проголосував 361 народний депутат із 439 зареєстрованих у сесійній залі.

Даною постановою передбачено відновити бюджетне фінансування цих центрів. Передбачено фінансування "Артеку" за рахунок коштів державного бюджету, що виділяються на оздоровлення дітей з розрахунку на 15 тис. дітей. Також передбачені кошти для проведення комплексної реконструкції та оснащення сучасними технічними засобами Артека та Молодої гвардії.

У постанові передбачено вирішення питання щодо підпорядкування міжнародного дитячого центру Артек Кабінету міністрів України.

Парламент доручив Генеральній прокуратурі здійснити перевірку зміни форми власності у цих дитячих оздоровчих закладах.

Постановою рекомендовано уряду невідкладно розробити і подати до парламенту проект загальнодержавної програми розвитку Артека та Молодої гвардії.

Нагадаємо, керівництво Артека заявляло, що в державному бюджеті України на 2009 рік не передбачено фінансування на утримання центру. Крім того, керівництво Артека заявило про постійні спроби захоплення земель дитячого центру, ринкова вартість яких становить близько 1 млрд. доларів.

30 січня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що уряд забезпечить функціонування Артеку за рахунок перерозподілу витрат на утримання Президента і його Секретаріату.

31 січня уряд схвалив зміни до державного бюджету на 2009 рік про виділення 60 млн. грн. на придбання путівок до Артека і виділив з резервного фонду 35 млн. грн. на забезпечення центру.

Крім того, Кабмін передав МДЦ Артек зі сфери управління Державного управління справами Президента в сферу управління Кабінету міністрів.

2 лютого Президент України Віктор Ющенко підтримав рішення уряду про початок фінансування МТЦ Артек, однак нагадав, що 27 листопада 2008 року він видав указ про функціонування і розвиток МТЦ Артек, згідно з яким уряд мав профінансувати табір у 2009 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь