Переключиться на мобильную версию

Гриценко запропонував об’єднати посаду Президента та прем’єра

Сьогодні у Верховній Раді України голова парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони презентував журналістам свій проект змін до Основного Закону України, який назвав Конституцією порядку.
Гриценко оприлюднив свій проект змін до Основного Закону України
Гриценко оприлюднив свій проект змін до Основного Закону України
focus.in.ua

Як повідомили у прес-службі народного депутата, документ створено спільно з експертами очолюваної Гриценком Всеукраїнської громадської організації Громадянська позиція.

Проект передбачає корегування 76 із 161 статті чинного Основного Закону. Зокрема, Гриценко пропонує створити сильну президентську республіку, але з чіткими механізмами захисту від авторитарної влади.

На думку політика, зараз у країні фактично існують дві системи і три уряди: “Абсурдні речі: на центральному рівні Україна є парламентсько-президентською республікою, на рівні регіонів вона лишається президентсько-парламентською, де без дозволу голови адміністрації жодна рада не може використати ні копійки. А функції уряду виконують Кабінет Міністрів, Секретаріат Президента і апарат РНБО”.

Новий проект Конституції передбачає, що Президент очолює уряд і формує його відразу після інавгурації. Уряд працює під особистим керівництвом Президента протягом всього терміну його повноважень. “Президент має нести особисту відповідальність за дії уряду, бо колективною може бути лише безвідповідальність”, - заявив Гриценко.

В якості запобіжників авторитаризму народний депутат пропонує спростити процедуру імпічменту, дозволивши парламенту знімати Президента двома третинами, а не трьома четвертями голосів.  Крім того, Верховна Рада може 226 голосами прийняти рішення про референдум довіри до Президента.

Водночас, у проекті Гриценка передбачається, що у такому випадку на референдум виносяться питання про довіру і до парламенту, і до Президента, хто б не був ініціатором. Це, на думку політика, зробить владу відповідальною.

Крім імпічменту та референдуму, Конституція порядку передбачає інші форми парламентського контролю, зокрема, кадрові призначення у силові структури.

Як повідомлялося, Гриценко пропонує щорічно в державних бюджетах передбачати кошти на проведення позачергових виборів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь