Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Україна втратила 80% спірних територій Чорного моря

Учора Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосив рішення у суперечці України та Румунії про розділ Чорноморського шельфу. У підсумку під юрисдикцію Румунії відійшли 79,34% спірних територій.
суд ООН став на бік Румунії
суд ООН став на бік Румунії
rada.gov.ua

Як пише видання Коммерсант-Украина, вчорашнє рішення Суду практично повністю підтвердило позицію румунської сторони. Суд визнав Зміїний острів, але відмовився враховувати його при розділі шельфу і виняткових економічних зон, виділивши в розпорядження України лише 12-мильне територіальне море навколо нього.

Фактично острів Зміїний виявився наділений правами скелі, як і вимагала румунська сторона, пише газета. Однак, як пише видання Дело, його розміри і територіальне значення "не настільки великі, щоб вважати його кінцевою точкою суші України".

Виходячи з цього, суд ООН встав на бік Румунії та провів морську кордон між двома державами, керуючись Конвенцією про морське право, за якою морська межа проходить в 200 милях від крайніх точок двох країн. Точкою відліку з української сторони є берегова лінія від мису Тарханкут до мису Сарич, з румунської - гирло Дунаю.

Таким чином, пише Дело, морська межа була проведена посередині між даними точками. Однак з урахуванням того, що довжина української частини узбережжя навпроти спірних територій становить 1058 кілометрів, а румунської - 258, спірні території континентального шельфу були поділені в пропорції 2,1:1 на користь України. При цьому в Гаазі окремо зазначають, що якщо взяти до уваги географічну конфігурацію розташування острова, то морська межа при делімітації від острова Зміїного не простягалася б далі, ніж вона встановлена судом, повідомляє Дело.

Лише в одному секторі (на південний-захід від Зміїного) Суд ООН відійшов від лінії розділу, запропонованої румунською стороною, виділивши Україні ділянку спірного шельфу площею 2,3 тисяч кв. км навпроти Каркінітської затоки, відзначає Ъ-Україна.

Між тим цей пункт рішення грунтувався не на українській аргументації, а на тому, що в ООН прирівняли дану затоку до внутрішньої водойми - це дало можливість застосувати іншу методику розрахунку берегової лінії. У підсумку, відзначає Ъ-Україна, під контроль Румунії перейшло 79,34% спірних територій нафтогазоносного шельфу.

Рішення Суду ООН, очевидно, стало несподіваним для української сторони. Коммерсант пише, що представники української делегації, що знаходилися в Гаазі, вийшли до преси лише після невеликої наради, спробувавши переконати представників ЗМІ, що Україна "дуже задоволена оголошеним рішенням".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь