Переключиться на мобильную версию

У парламенті рішення суду в Гаазі назвали провалом української дипломатії

Представники більшості фракцій Верховної Ради висловили невдоволення рішенням Міжнародного Суду в Гаазі, згідно із яким більшість спірних територій відійшли Румунії, пише газета Сегодня.
Чорновіл: Ми програли з тріском
Чорновіл: Ми програли з тріском
15 хвилин

Зокрема, депутат із президентської частини НУ-НС Ксенія Ляпіна вважає це рішення наслідком відсутності в Україні дипломатичної школи, а голова УНП Юрій Костенко вважає, що проблема - у небажанні влади протягом усіх 17 років захищати національні інтереси.
Водночас, представники Партії регіонів висловлюються більш жорстко.

"Ми програли з тріском, маючи всі козирі на руках. Це провал міжнародної політики міністра Огризка, який своєю діяльністю завдав країні збитків на десятки мільярдів доларів. Глава МЗС має піти у відставку, і я готовий ініціювати це питання. Нехай створять для нього міністерство НАТО і Голодомору, але до закордонних справах Огризка підпускати не можна", - заявив перший заступник голови комітету ВР із міжнародних справ Тарас Чорновіл.

"Україна втратила 14 000 кв. км території із величезними розвіданими запасами нафти і газу на мільярди доларів", - зазначив регіонал Вадим Колесніченко.

Комуністи, у свою чергу, заявили, що Володимира Огризка потрібно притягнути до кримінальної відповідальності. Про це заявив нардеп Олександр Голуб.

За твердженням Голуба, Україна взагалі могла не брати участі в суді: "Ми могли стояти на своєму - що це наша територія, і ніхто не зміг би нічого змінити. Але МЗС добровільно захотіло брати участь у суді, чим фактично посприяло рейдерському захопленню Румунією нашої території".

Сегодня пише, що в кулуарах Верховної Ради ходять чутки, що Румунія вже веде переговори про розробку нафтових і газових родовищ на шельфі з компаніями, якими володіє колишній віце-президент США Дік Чейні.

Нагадаємо, учора Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосив рішення у суперечці України та Румунії про розділ Чорноморського шельфу. У підсумку під юрисдикцію Румунії відійшли 79,34% спірних територій.

У результаті, згідно із рішенням Міжнародного суду ООН в Гаазі, близько 70 млрд кубометрів газу і близько 12 млн т нафти відійшли Румунії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь