Переключиться на мобильную версию

МЗС України закликало Симоненка не піаритися на Зміїному

Лідер Компартії України Петро Симоненко заявив, що згідно із рішенням Міжнародного суду ООН щодо острова Зміїний Україна втратила частину стратегічної економічної території і морського шельфу. МЗС України назвало заяви Симоненка наклепами.
Симоненко критикує дії влади
Симоненко критикує дії влади
kievgad.com

У своїй заяві лідер Комуністичної партії України КПУ від імені партії вимагав, щоб Генеральна прокуратура одразу порушила кримінальну справу "за фактом державної зради у зв'язку із фактичною втратою Україною значної частини стратегічної економічної території і морського шельфу біля острова Зміїний".

На думку лідера КПУ, рішення суду ООН, "який фактично не визнав водні простори і шельф біля Зміїного виключно українською територією, може мати катастрофічні наслідки для нашої країни".

"Фактично через політичну неспроможність Ющенка як Президента, через злочинну бездарність його владного оточення, завдяки злочинним діям МЗС і особисто міністра закордонних справ Огризка, створено прецедент, що дає "зелене світло" для територіальних зазіхань на Україну з боку інших держав", - заявив Симоненко.

Лідер КПУ також заявив, що під час президентства Ющенка "Україна без війни втрачає свої землі". "Якщо сьогодні не прибрати з політичної арени Ющенка і Огризка, завтра Україну розірвуть на шматки", - зазначив лідер комуністів.

Відповідь МЗС Симоненку

У свою чергу МЗС України попросило Петра Симоненко не спотворювати суть рішення суду стосовно о. Зміїний. Керівник прес-служби Міністерства Василь Кирилич підкреслив, що заява лідера КПУ "є прикладом незнання конкретної справи, наміром свідомо спотворити справжню суть рішення суду" стосовно цієї справи.

"Лідер комуністів підходить до цього питання за тією ж методикою, яку застосовували комуністи протягом десятиліть: намагалися нацькувати одних проти інших і при цьому отримати дивіденди", - зазначив Кирилич.

За його словами, заява лідера комуністів у контексті оприлюднення рішення Суду ООН є нічим іншим, як ще однією можливістю нагадати про себе. "А з правової точки зору - це наклеп", - сказав Кирилич.

Як повідомлялося, Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, яким визначив, що Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Міністерство закордонних справ України  назвало об'єктивним рішення суду.

Влада Румунії схвалила рішення Міжнародного суду в Гаазі, назвавши його великим успіхом румунської дипломатії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь