Переключиться на мобильную версию

Рада врахувала пропозиції Ющенка до закону про ФДМ

Верховна Рада України врахувала пропозиції Президента до закону про Фонд державного майна. За ухвалення відповідного закону проголосували 349 народних депутатів із 443 зареєстрованих у залі.
Внесено зміни до закону про ФДМ
Внесено зміни до закону про ФДМ
newsru.ua

Зокрема, Президент зазначив, що в законі, який прийнято раніше, Фонд державного майна України визначено центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, і він є підзвітним і підконтрольним Верховній Раді України.

Віктор Ющенко не погодився із таким підходом до визначення статусу Фонду державного майна і зауважив, що Конституцією передбачено особливий порядок призначення і звільнення голови Фонду державного майна, зокрема, призначення за поданням прем'єр-міністра голови фонду та звільнення його з посади відноситься до повноважень Верховної Ради України.

Це свідчить про надання Конституцією Фонду спеціального статусу, зокрема через особливості призначення його голови, про що зазначалося у рішенні Конституційного Суду від 1 липня 1998 року.

Президент зазначив, що статус ФДМ повинен визначатися, враховуючи його місце як державного органу зі спеціальним статусом в системі окремо визначених Конституцією державних органів.

Такими, що не відповідають Конституції, вважає Президент також положення закону про призначення на посаду та звільнення з посади голови ФДМ.

Зокрема, законом визначено п'ятирічний термін перебування на посаді голови Фонду, а також встановлено вичерпний перелік підстав його звільнення. Цим обмежено конституційні повноваження парламенту, оскільки згідно із Основним Законом до повноважень Верховної Ради відноситься, зокрема, призначення за поданням прем'єр-міністра голови Фонду та звільнення його з посади, але терміну перебування на посаді голови Фонду і підстав для його звільнення Конституцією не передбачено.

Як зазначив Президент, законом встановлено, що у разі звільнення з посади голови ФДМ до призначення нового голови його обов'язки тимчасово, але не більше одного місяця, виконує перший заступник голови Фонду. При цьому залишається неврегульованим питання, хто буде виконувати обов'язки голови фонду в разі непризначення протягом місяця нового голови ФДМ.

З метою недопущення неузгодженості, протиріч, для однакового визначення повноважень фонду щодо управління об'єктами державної власності, відповідні положення закону Президент пропонував привести у відповідність до положень Конституції і базового закону про управління об'єктами державної власності.

ВР також скасувала положення, згідно з яким Фонд приймає рішення про зупинення (призупинення) приватизації державного майна, у тому числі про зняття об'єкта приватизації з продажу, а також вносить зміни в план розміщення акцій відкритого акціонерного товариства в частині перенесення терміну їх розміщення у разі виявлення порушень норм законодавства України.

Для уникнення зловживань у законі визначено умови та процедура прийняття в цих випадках Фондом рішень про зупинення (припинення) приватизації державного майна.

Також депутати врахували ряд інших зауважень.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь