Переключиться на мобильную версию

Українські ремонтники комплексів ППО в Грузії заперечують участь у бойових діях

Українські фахівці, які ремонтували грузинські комплекси протиповітряної оборони, вимагають спростувати заяви про їхню участь у бойових діях на території Грузії в серпні 2008 року.

З такою вимогою виступила група працівників державного підприємства Балаклійський ремонтний завод сьогодні на прес-конференції в Києві.

"Останнім часом збільшилася кількість безпідставних звинувачень українців в участі у воєнних діях у Грузії", - зазначив головний інженер підприємства Юрій Кашинський.

Він зазначив, що під час перебування на території Грузії співробітники підприємства виконували роботи виключно в рамках договорів, пов'язаних з налагодженням, обслуговуванням та ремонтом техніки ППО, яку Україна постачала грузинській стороні.

"Ніякої участі у навчанні особового складу та бойовому застосуванні техніки українські фахівці не приймали", - підкреслив головний інженер.

Водночас, він повідомив, що оприлюднення головою ТСК ВР Валерієм Коновалюком прізвищ та адрес українських фахівців, які перебували на той час у Грузії, призвело до створення загрози життю та безпеці їх та їхніх сімей.

"Коли голова Тимчасової слідчої комісії показав список українських фахівців, де було і моє прізвище, і повідомив, що ці люди знаходилися усередині зенітних ракетних комплексів і збивали російські літаки - я був надзвичайно здивований. При цьому зі мною ніхто з членів слідчої комісії не спілкувався, ніхто не ставив ніяких питань ", - заявив працівник підприємства Віктор Вербицький.

Українські фахівці, прізвища яких зазначено в звіті парламентської ТСК, вимагають від генерального прокурора та керівника Служби безпеки України вжити заходів щодо захисту конституційних прав громадян і спростування з боку Верховної Ради офіційно оприлюднених неправдивих даних про участь у воєнних діях.

"У разі неспростування через ЗМІ неправдивої інформації щодо нас ми будемо змушені звернутися в судові органи України, а також міжнародні правозахисні організації для захисту своїх конституційних прав", - підкреслюється у зверненні.

Як повідомлялося, прем'єра документального фільму журналіста Аркадія Мамонтова Свій-чужий - авторське розслідування участі українських військових у грузинсько-південноосетинській війні - відбулася на телеканалі Україна 1 лютого.

Міністерство оборони України заявило, що фільм Свій-чужий носить провокаційний характер і спрямований на дискредитацію держави Україна.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь