Переключиться на мобильную версию

У Верховній Раді виникли проблеми із виплатою зарплат

У Верховній Раді України виникли проблеми із виплатою зарплати працівникам апарату парламенту. Також не всі народні депутати отримали зарплату.
Литвин повідомив, що народним депутатам затримали виплату зарплати за січень
Литвин повідомив, що народним депутатам затримали виплату зарплати за січень
Кореспондент

"Є така проблема (з виплатою заробітної плати у парламенті)", - повідомив у середу перший віце-спікер Олександр Лавринович.
За його словами, той факт, що державні службовці та технічний персонал, які забезпечують діяльність законодавчого органу влади, залишилися без заробітної плати - це яскраве свідчення того, наскільки правдивими є запевнення прем'єр-міністра про те, що все у порядку, і всі платежі зі зарплат та пенсій здійснюються у повному обсязі ".

Крім того, перший віце-спікер повідомив, що частина держслужбовців у парламенті взагалі не отримувала зарплати  цього року.

Водночас він висловив думку, що при загальній ситуації у країні із виплатою зарплат та пенсій було б правильним, щоб керівництво країни отримувало зарплату в останню чергу.

"Коли у країні не отримує зарплати велика кількість людей, то, напевно, правильно, щоб і народні депутати України, і члени уряду, і президент України отримували її в останню чергу", - підкреслив Лавринович.

Він також додав, що не отримують виплат і ті колишні народні депутати, які на даний час є безробітними, а за законом їм повинні платити 50% від депутатської зарплати.

Говорячи про подальший розвиток ситуації, Лавринович заявив: "Із тими процесами, які відбуваються, із тією якістю роботи уряду можна прогнозувати подальше погіршення загальної ситуації".

Коментуючи повноваження парламенту для зміни такого ходу подій, він зазначив, що парламент має право, зокрема прийняти резолюцію недовіри Кабінету міністрів, або ініціювати часткову заміну складу уряду, або запропонувати питання про позбавлення посади глави держави.

У свою чергу, голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив, що народним депутатам затримали виплату зарплати за січень.

"Це правда. Ви знаєте, що фінансування Верховної Ради України зменшено на третину, порівняно із попереднім роком, звідси й проблеми", - сказав Литвин.

За його словами, це не та тема, яка є ключовою на тлі процесів, що відбуваються в Україні.

Голова ВР також зауважив, що працює над вирішенням цієї проблеми спільно із регламентним комітетом парламенту.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що рівень співпраці Кабінету міністрів та парламенту суттєво зріс після зміни голови Верховної Ради.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь