Переключиться на мобильную версию

Ізраїль перехопив судно з гумдопомогою для Газа

Ізраїльські військові моряки перехопили ліванське судно, яке намагалося підійти до узбережжя сектора Газа з вантажем гуманітарної допомоги.

За даними армії оборони Ізраїлю, судно проігнорувало заборону рухатися в сторону анклаву. З єгипетських територіальних вод воно попрямувало до Газа, після чого судно перехопили ізраїльські морські сили і відконвоювали в порт Ашдод. При цьому ізраїльське військове командування спростувало повідомлення деяких ЗМІ про те, що при перехопленні судна застосувати вогнепальну зброю.

У ЦАХАЛі пояснили свої дії тим, що на судні міг знаходитися контрабандний вантаж, а поведінка екіпажу лише підтверджує це. Водночас, за словами організатора рейсу ліванця Маана Башура, судно везло до Газа 50 тонн гуманітарної допомоги, включаючи медикаменти, продовольство, одяг та дитячі іграшки.

На борту корабля перебувало 18 осіб - дев'ять членів екіпажу і дев'ять пасажирів, серед яких чотири журналіста, два мусульманські священнослужителі, ліванський адвокат, британський правозахисник і колишній греко-католицький архієпископ Єрусалиму. Усіх їх передали поліції, але про подальшу їх долю нічого не повідомляється.

Що ж стосується вантажу, то Ізраїль пообіцяв, що після відповідної перевірки всю гуманітарну допомогу передадуть жителям Газа.

Нагадаємо, Ізраїль ввів морську, сухопутну та повітряну блокаду сектора Газа після того, як владу в ньому захопив рух ХАМАС. Цей захід необхідний для того, щоб перекрити постачання зброї бойовикам, які регулярно обстрілюють територію Ізраїлю.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь