Переключиться на мобильную версию

Лукашенко: Російський кредит не пов'язаний із визнанням Абхазії та Південної Осетії

Президент Білорусі Олександр Лукашенко спростував повідомлення, що з'явилися в деяких ЗМІ, про те, що Мінськ може визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії в обмін на російський кредит.
Лукашенко: Це ніяк не пов'язано з цими кредитами
Лукашенко: Це ніяк не пов'язано з цими кредитами
АР

Як зазначив Лукашенко, "що стосується Абхазії та Осетії, я вже кілька разів про це говорив, у нас є в цьому плані своя позиція, - ми не визнаємо ніякого тиску ні з боку Європи, ні з боку Росії. У нас обрано парламент, він обговорить це питання, в рамках нашого законодавства внесуть пропозицію, і ми вирішимо цю проблему. Але це ніяк не пов'язано з цими кредитами".

Як повідомив у вівторок журналістам помічник президента РФ Сергій Приходько, Росія готова надати Білорусі додатковий кредит у кілька десятків мільярдів рублів після визначення умов та напрямків його використання.

За словами заступника голови Мінфіну РФ Дмитра Панкіна, у грудні минулого року Білорусь направила листа Росії із проханням про надання кредиту у 100 мільярдів рублів в обмін на перехід на розрахунки в рублях у взаємній торгівлі.

За словами Лукашенка, Білорусь запропонувала Росії на останніх переговорах, щоб "російський рубль вже зараз робив кроки до того, щоб стати справжньою повноцінною регіональною валютою".

Нагадаємо, що у листопаді минулого року Росія і Білорусь підписали угоду про надання Мінську кредиту в розмірі двох мільярдів доларів.

Крім того, Абхазія і Південна Осетія вже двічі зверталися до Білорусі з проханням визнати їх незалежність.

Як повідомлялося, 10 грудня звернення Південної Осетії і Абхазії із проханням про визнання незалежності цих республік надійшли в Палату представників Національних зборів Білорусі.

У жовтні поточного року абхазький парламент вже звертався до парламентів Білорусі й Ірландії із проханням визнати незалежність Абхазії.

Білорусь спочатку виявила готовність визнати Південну Осетію та Абхазію, однак пізніше оголосила, що вирішить це питання після парламентських виборів (які відбулися наприкінці вересня).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь