Переключиться на мобильную версию

The Wall Street Journal: Суперництво поглиблює економічні проблеми України

Дипломати вважають, що Ющенко і Тимошенко фактично випустили з рук кермо управління.
Дипломати вважають, що Ющенко і Тимошенко фактично випустили кермо управління
Дипломати вважають, що Ющенко і Тимошенко фактично випустили кермо управління
sostav.ru

Парламент не зміг винести прем'єр-міністру України вотум недовіри, але економічний спад, який поглиблюється, у поєднанні з політичним розколом продовжують віщувати прозахідному керівництву країни серйозні неприємності, пише Алан Каллінсон в газеті The Wall Street Journal.

Спроба проросійських сил змістити прем'єр-міністра Юлію Тимошенко була пов'язана з тим, що і вона, і її колишній союзник президент Віктор Ющенко зіпсували собі імідж особистим суперництвом.

Напередодні призначених на наступний рік президентських виборів президент і прем'єр активно звинувачують один одного в зриві заходів щодо протистояння економічній кризі. Між тим, на українських підприємствах важкої промисловості в найближчі місяці очікуються мільйонні скорочення. У підсумку безробіття може досягти небаченого після розпаду Радянського Союзу рівня.

Хаос в Україні може поховати надії Заходу, на те, що ця країна на російському кордоні по території трохи поступається Техасу, здатна стати форпостом демократичних цінностей на просторі колишнього Радянського Союзу.

Дипломати вважають, що пан Ющенко та пані Тимошенко фактично втратили кермо правління. Їх суперництво заважає Україні відповідати критеріям Міжнародного валютного фонду, який у минулому році надав їй рятувальний пакет розміром в 16,5 мільярдів доларів.

Хаос в Україні може поховати надії Заходу, на те, що ця країна на російському кордоні по території трохи поступається Техасу, здатна стати форпостом демократичних цінностей на просторі колишнього Радянського Союзу

Виступаючи перед парламентом, пані Тимошенко не відмовилася від відображуваного в бюджеті прогнозу економічного зростання, незважаючи на оцінки аналітиків, передрікають на цей рік до 10 відсотків спаду. "Змиритися зі спадом було б надто легко, - заявила вона. - Я вірю, що Україна достатньо сильна, що у неї є ресурси і резерви, і що, якщо діяти в цей важкий час правильно, ми зможемо, як планувалося, досягти цих показників ".

Україна серйозно постраждала від економічної кризи і падіння цін на метали і добрива - два її основних предмети експорту. У грудні промислове виробництво в країні впало на 26% у порівнянні з минулим роком, а її валюта з літа втратила третину своєї вартості.

Москва, тим часом, користується економічною кризою, щоб збільшити свій вплив у регіоні. Минулого місяця вона змусила Україну погодитися за підсумками протистояння, що супроводжується припиненням поставок, на різке підвищення цін на природний газ. З урахуванням того, що промисловість в Україні споживає багато газу, це повинно додатково погіршити становище в її економіці.

Москва, тим часом, користується економічною кризою, щоб збільшити свій вплив у регіоні

Пан Ющенко и пані Тимошенко часто конфліктували після помаранчевої революції, яка привела їх до влади в 2004-му. Президентські вибори, які наближаються, лише загострили їх суперництво.

Адміністрація пана Ющенка назвала пані Тимошенко марнотратною популісткою, яка морочить країні голову своїми бюджетами та нездійсненним обіцянками.

Пані Тимошенко, у свою чергу, звинуватила президента в тому, що він поширює "брехню, паніку та істерію". Вона також спробувала звільнити призначеного г-ном Ющенко главу українського Центробанку, звинувативши його в фаворитизмі і корупції.

Хоча вони змогли абияк проштовхнути необхідні для отримання допомоги від МВФ закони, але зараз, на тлі побоювань, пов'язаних з виходом з-під контролю державних витрат, борговими зобов'язаннями України, торгуються на рівні дефолту.

В останні місяці рейтинг пана Ющенка виражається однозначною цифрою. Рейтинг пані Тимошенко трохи вище, але теж падає. Судячи з усього, виборці хочуть бачити нові обличчя


Останні два тижні в Києві знаходиться місія МВФ, яка повинна вирішити, направляти другий транш кредиту, чи ні. Поки представники МВФ не робили ніяких заяв щодо планів уряду.

В останні місяці рейтинг пана Ющенка виражається однозначною цифрою. Рейтинг пані Тимошенко трохи вище, але теж падає. Судячи з усього, виборці хочуть бачити нові обличчя.

Колишній спікер парламенту, 34-річний Арсеній Яценюк раптово здобув популярність, після того як у листопаді парламент змістив його з посади. Зараз він отримує підтримку як від пана Ющенка, так і від пані Тимошенко.

Від розколу в уряді найбільше виграв політик, в останні роки практично відстороненим від влади - Віктор Янукович, колишній проросійський кандидат на виборах 2004 року, які завершилися помаранчевою революцією.

Пан Янукович, який добився постановки питання про вотум недовіри, передбачає, що ця зима стане "останньою помаранчевою зимою в Україні".

Переклад з англійської Inopressa

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь