Переключиться на мобильную версию

РИА Новости: Тимошенко відзвітувала: винні Президент і опозиція

У четвер, відбулася давно очікуване подія - прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко виступила зі звітом перед українськими парламентарями. Чекали звіту по-різному - одні (наприклад, Партія Регіонів і комуністи) вважали за його результатами відправити уряд.
Тимошенко переконана, відставки уряду домагався Президент України.
Тимошенко переконана, відставки уряду домагався Президент України.
Фото: Сайт Юлії Тимошенко

Раду заблокували автомобілісти

З ранку і практично на весь день вулиця Грушевського (де розташовані будівлі уряду та парламенту) була заблокована сотнями машин, прикрашених гаслами Дістали! - Це власники транспортних засобів таким чином висловлювали свою думку про економічну політику влади. Втім, до звіту уряду ця акція ця акція безпосередньо не стосувалася: протестувальники вимагали скасувати "грабіжницький" транспортний збір.

Сама Юлія Тимошенко, мабуть, не знайшла часу перерахувати автомобілі мітингувальників. "Це 10 машин ... А телеканали, які обслуговують ці акції, показують крупним планом ці 10 машин, і створюють враження, що вся країна повстала", - заявила прем'єр.

Насправді прямо під час звіту уряду в Києві впродовж кількох годин заблокованими опинилися багато центральні вулиці, а в акції взяли участь кілька сотень автомобілістів.

Ющенко проігнорував Раду

У самій Раді депутати в цей час гадали, чи достатньо у опозиції голосів для того, щоб висловити недовіру уряду.

Депутат з фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк поцікавився, чому в Раду не прийшов Президент Віктор Ющенко - невже дана тема про соціально-економічну ситуацію в країні його не стосується?
Спікер Ради Володимир Литвин відповів, що Президента запрошував і офіційним листом, і по телефону. Але Ющенко у Верховній Раді так і не з'явився.

Під час виступу в парламенті, Юлія Тимошенко визнала, що Україну чекають нелегкі випробування, оскільки країна, як і весь світ, перебуває в ситуації економічної кризи та рецесії. Однак, в ситуації, що склалася, на думку Тимошенко, особлива вина Нацбанку України, який обвалив гривню.

"Якщо в єврозоні з 1 липня по 1 лютого девальвація національних одиниць склала 18,5%, в Росії - 35,5%, то Україна веде себе взагалі нестандартно, девальвація гривні склала 43,6%", - зазначила Тимошенко. Однак пообіцяла інфляцію всього в 9,5% в 2009 році і зростання доходів зведеного бюджету в 3,4%. Глава уряду запевнила, що в найближчі місяці дохідна база буде достатньою для того, щоб виконати запланований бюджет.

Звертаючись до опозиції, прем'єр заявила: "Я знаю, що ви спите і бачите, щоб був недовиконаний бюджет, щоб ви могли масово вивести людей на вулицю. Як говорять: не дочекаєтеся!".

Газ: "корупція зникне", а "винні заплатять"

"Україна в результаті газових переговорів з Росією отримала вигідну ціну на газ і якісну формулу, по якій ця ціна розраховується", - сказала прем'єр.

Тимошенко також стверджує, що в результаті досягнутих газових домовленостей з газової сфери зникне корупція і політики втратять можливість фінансувати свою діяльність за рахунок тіньових газових схем. "Україна більше не має справ ні з якими корумпованими посередниками (у газовій сфері). Ніякої корупції, ніякого фінансування політики за рахунок підвищення тарифів для споживачів України", - сказала Тимошенко, відповідаючи на запитання парламентаріїв. І додала, що діяльності компанії РосУкрЕнерго сприяли як вище керівництво України, так і вище керівництво української опозиції.

Раніше Тимошенко вже звинувачувала компанію РосУкрЕнерго, яка до 2009 року поставляла газ до України, в зриві переговорів між Нафтогазом України і Газпромом.

На брифінгу в парламенті Тимошенко оперативно прокоментувала заяву президента Росії Дмитра Медведєва, який сказав, що матеріальні претензії європейських країн за припинення транзиту російського газу повинні "локалізуватися" на Україні.

"Я сьогодні чула заяву про те, що Україна повинна комусь заплатити компенсацію за те, що російський газ не поставлявся в ЄС. Думаю, той, хто винен, той і заплатить, а Україна не винна у всіх цих процесах", - наголосила Тимошенко.

Янукович: "винесуть всіх"

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович, під час дебатів у Раді , заявив, що вважає за необхідне проведення позачергових президентських і парламентських виборів.

"Вихід з цієї ситуації один - треба міняти і Президента, і уряд, і парламент. Повинні бути позачергові вибори", - сказав він, додавши, що ці вибори відбудуться тоді, коли "нас з вами люди винесуть з цього залу".

Звіт прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко схвалили її прихильники, але не підтримали опоненти лідера БЮТ. Зокрема, депутат з фракції Партії регіонів Юрій Бойко зазначив, що прем'єр спотворила фінансово-економічні та статистичні дані про ситуацію в країні.

"У країні збільшується затримка по заробітній платі, кількість безробітних перевищила один мільйон чоловік, крім того, майже мільйон громадян працює без зарплати", - заявив Бойко, і додав, що така ситуація і є "візитною карткою уряду".

А глава секретаріату президента України Віктор Балога назвав звіт "театральною постановкою з елементами фантастики". "Тимошенко застосувала всі свої акторські таланти і вміле жонглювання фактами, щоб відвести від себе відповідальність за власні провали в українській економіці", - вважає глава президентського секретаріату.

Своєрідно оцінив події у Верховній Раді спікер Володимир Литвин. Говорячи про назрівання народного протесту, він зазначив, що "... в Україні відбувається шалена боротьба за владу за рахунок України, точніше за рахунок того, що залишилося від країни", яку "політики ведуть війну на знищення".

Відставка не пройшла

Звіт уряду Юлії Тимошенко перед парламентаріями, який відбувся в четвер, не призвів до відставки кабінету. За постанову Про відповідальність уряду проголосували 203 депутати (при необхідних 226 голосах).

Нагадаємо, що звіт уряду Юлії Тимошенко ініціювала опозиційна Партія регіонів, яка звинуватила владу в нездатності впоратися з економічною кризою, яка вибухнула минулого року.

На брифінгу у Верховній Раді Тимошенко за підсумками голосування зробила свої висновки: на її думку, відставки уряду домагався Президент України.

"Хочу підкреслити, що сьогодні за відставку уряду, зокрема, голосувала вся пропрезидентська гвардія, яка входить до складу фракції Наша Україна - Народна самооборона. І хочу ще раз цим підкреслити те, скільки Президент країни докладає зусиль, щоб все-таки звільнити уряд було", - сказала прем'єр.

Позицію Партії регіонів прем'єр характеризувала інакше.
На її думку, "не ставилось Партією регіонів реальне завдання зміщувати уряд, а ставилося завдання дестабілізувати, принизити, дискредитувати і зробити так, щоб уряд не міг спокійно і нормально працювати".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь