Переключиться на мобильную версию

Прем'єр Японії знову підняв тему Курильських островів

Прем’єр-міністр Японії Таро Асо готується найближчим часом вирішити територіальний спір між Японією і Росією.
Японія готова вирішувати з Росією проблему Курилів
Японія готова вирішувати з Росією проблему Курилів
state.gov

Японія готова вирішувати з Росією проблему Курилів

Як повідомляє в суботу, 7 лютого, агентство AFP з посиланням на слова прем'єра, він працює над планом по розв'язанню тривалого спору між країнами перед можливими в цьому місяці переговорами з президентом РФ Дмитром Медведєвим.

"Я проведу переговори (з Росією) з твердим наміром досягнути прогресу і вирішити територіальне питання. Я хочу вирішити питання повернення чотирьох островів і підписати мирний договір", - сказав у суботу Асо під час проведення щорічних зборів, що підтримується урядом, з питання повернення Росією островів , які раніше належали Японії.

За словами Асо, російський президент також "висловив сильне бажання вирішити територіальний спір".

Проблема чотирьох островів Кунашір, Ітуруп, Шікотан і Хабомаі є предметом територіальної суперечки між Росією і Японією. Без рішення територіальної проблеми Росія і Японія не зможуть підписати мирний договір, який так і не був укладений після закінчення Другої світової війни.

***

У вересні 1951 року на міжнародній конференції в Сан-Франциско був укладений мирний договір між Японією і 48 країнами-учасницями антифашистської коаліції, за яким Японія відмовилася від усіх прав, правових основ і претензій на Курильських островах і Сахалін.

Однак радянська делегація не підписала цей договір, пославшись на те, що розглядає його як сепаратні домовленості між урядами США та Японії.

Використавши цю обставину, Японія в 1955 році пред'явила СРСР претензії на всі Курильські острови і південну частину Сахаліну. В результаті дворічних переговорів між СРСР і Японією позиції сторін зблизилися: Японія обмежила свої претензії тільки островами Хабомаі, Шікотан, Кунашір та Ітуруп.

Принципова позиція Москви полягає в тому, що південні Курильські острови увійшли до складу СРСР, правонаступницею якого стала Росія, за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь