Переключиться на мобильную версию

Мінськ заперечує зв'язок між ПВО Білорусі та Росії і розміщенням американської ПРО в Європі

Угода про створення єдиної регіональної системи ПВО Білорусі та Росії не має стосунку до планів США розмістити елементи ПРО в Польщі та Чехії.


Про це заявив міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов у недільному інтерв'ю Першому каналу білоруського телебачення.

За словами Мартинова, ця угода ні в якому разі не є реакцією на розміщення ПРО в Польщі.

"Якщо розшифрувати абревіатури, то ПРО - це протиракетна оборона, а ПВО - протиповітряна оборона. ПВО Білорусії не призначена для того, щоб працювати по протиракетах", - додав він.

Міністр нагадав, що "реально взаємодію між системами ПВО Білорусії та Росії існує вже кілька років".

Мартинов переконаний, що "підписана угода не додає нічого нового ні з військової, ні з політичної точок зору".

За його словами, "абсолютно немає ні ґрунту, ні теми для якихось спекуляцій про те, що Росія нав'язала Білорусі якесь рішення, або Білорусь "віддала" частину свого суверенітету".

Тим часом, на думку спостерігачів, офіційний Мінськ, розвиваючи контакти з Росією, одночасно бажає поліпшити відносини із Заходом.

Експерти не виключають, що Олександр Лукашенко прагне зайняти у світі унікальне становище, яке займав колись Иосип Броз Тіто: і Схід, і Захід економічно підтримували його режим, побоюючись, що в іншому випадку Югославія повністю перейде в протилежний табір.Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь