Переключиться на мобильную версию

Шеварднадзе: Росія знайшла вихід до Чорного моря. Кримське питання її не хвилює

Екс-міністр закордонних справ Радянського Союзу, колишній президент Грузії Едуард Шеварднадзе в ексклюзивному інтерв'ю газеті Комсомольська правда в Україні заявив, що причина інтересу Російської Федерації до Абхазії - прагнення знайти вихід до Чорного мо.
Кримське питання Росію зараз вже не особливо хвилює
Кримське питання Росію зараз вже не особливо хвилює
rusk.ru

Зокрема, у відповідь на припущення журналіста, що корінь конфлікту Росії з Грузією і Росії з Україною полягає у спробах РФ повернути собі вплив на колишні республіки Радянського Союзу, Шеварднадзе сказав: "Росія завжди прагнула цього, але не завжди в неї це виходило".

Між тим, колишній президент Грузії зазначив, що "кримське питання Росію зараз вже не особливо хвилює". Відповідаючи на запитання про можливі спроби Росії спровокувати військовий конфлікт в Криму по грузинському сценарію, Шеварднадзе відзначив:

"За часів СРСР Росія користувалася портами в Одесі, Севастополі та Іллічівську. Потім вона втратила ці порти і стала шукати виходи до Чорного моря. Саме в цьому полягає причина особливого інтересу РФ до Абхазії. Зараз в Очамчірі будується морська база, а в Гудауті - авіаційна. Можна сказати, Росія вирішила свою проблему. А значить, кримське питання її зараз вже не особливо хвилює".

Як уже повідомлялося, у своєму інтерв'ю Комсомольській правді Шеварднадзе також відзначив, що Президент України Віктор Ющенко даремно критикує прем'єра Юлію Тимошенко в газових питаннях, і не виключив, що у Ющенка є шанси виграти наступні президентські вибори.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь