Переключиться на мобильную версию

ВН: Якщо жінка просить

Юлія Тимошенко неофіційно хоче отримати від Росії 5 млрд доларів, пише журналіст Юлія Миронова в сьогоднішньому номері газети Время новостей.
Україна просить грошей на всіх можливих зовнішньополітичних напрямках
Україна просить грошей на всіх можливих зовнішньополітичних напрямках
tymoshenko.com.ua

У понеділок Міністерство фінансів Росії вперше офіційно підтвердило, що Україна просить російську владу надати кредит у розмірі 5 млрд дол на покриття дефіциту бюджету. Просьба, однак, поки що неофіційна, але консультації уже ведуться.

Прес-реліз, який випущено Мінфіном РФ на тему російсько-українських переговорів, дуже лаконічний: "Минулого тижня в Міністерстві фінансів Російської Федерації відбулися двосторонні консультації із представниками міністерства фінансів України на їхнє прохання. Українська сторона висловила прохання оцінити можливість надання Росією кредиту в розмірі 5 млрд дол США на покриття дефіциту бюджету України. На прохання Мінфіну Росії Мінфін України надасть додаткову інформацію про поточний стан української економіки. Офіційного звернення від України стосовно надання зазначеного кредиту ні в уряд РФ, ні в Мінфін Росії не надходило".

Українські ЗМІ жваво коментують цю ситуацію. Так, інтернет-видання Українська правда стверджує, що Росія пропонує кредит на умовах ставки не нижче Libor + 8-9%. А українська газета Дзеркало тижня минулого тижня повідомила, що в ході таємних переговорів щодо кредиту у Москві нібито було висунуто негласні умови. Нібито кредитор, зокрема, вимагав ратифікацію договору про розділ майна колишнього СРСР, за якому Росія бере на себе всі борги Союзу, але інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР. Таким чином, Україна більше не перешкоджатиме вирішенню питань власності Радянського Союзу за кордоном. Також російська сторона нібито наполягає на вирішенні спірних питань із російською власністю в Україні та визнання Києвом як держборгу боргів українських підприємств перед Внешэкономбанком СРСР.

Іншими словами, Україна просить грошей на всіх можливих зовнішньополітичних напрямках

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яку називають ініціатором звернення із проханням про кредит до Росії, в суботу, 7 лютого, спростувала чутки про будь-які додаткові умови. За словами пані Тимошенко, Україна веде дискусію з багатьма країнами, "щоб на урядовому рівні забезпечити необхідні кредити для покриття планового дефіциту бюджету". Пані Тимошенко розповіла, що також було направлено листи США, Японії, Китаю, керівництву Європейського Союзу та інших країн з пропозицією сприяти укладенню відповідних угод. Іншими словами, Україна просить грошей на всіх можливих зовнішньополітичних напрямках.

Заява Юлії Тимошенко, як нескладно помітити, не цілком узгоджується з прес-релізом російського Мінфіну, який наполягає на неофіційному характері прохання про кредит. Суперечить пані прем'єр-міністр і власній прес-службі, яка в той же день, 7 лютого, категорично спростувала інформацію про ведення в Москві таємних переговорів з російським Мінфіном. Але швидше за все "диявол у деталях": визначити формат прохання та консультацій поки що складно. А в разі відмови від надання кредиту можна буде сміливо заявляти, що консультації носили суто експертний характер.

У разі відмови від надання кредиту можна буде сміливо заявляти, що консультації носили суто експертний характер

Тим часом Росія вже досить активно допомагає постраждалим від кризи країнам. РФ вже надала 667 млн дол кредитів через спеціальні механізми Міжнародного валютного фонду Угорщині та Лівану. Перший транш стабілізаційного кредиту - 1 млрд дол на вирівнювання бюджетного дефіциту - отримала Білорусь. 2 млрд дол буде виділено Киргизії, з яких 300 млн може піти на підтримку бюджету, а 1,7 млрд - на великі інфраструктурні проекти, у тому числі в енергетиці. Розглядається також питання про виділення Вірменії позики у 500 млн доларів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь